Adana Demirspor, play-off turunda Genk ile çıktığı ilk maçında son dakika golüyle 2-1 mağlup oldu. Alınan skor aslında deplasman açısından baktığımızda öyle iyi bir skor değil. Tabi bunu rakip için söylüyoruz.

Sonuçta bu işin bir de rövanşı var ve sadece tek gollük averaj hiçbir sıkıntı olmaz. Önemli olan Adana Demirspor’un burada göstereceği performans.. Ve bence Adana’da rövanş daha güzel olacak ve ekibimiz farklı bir skorla turu geçeceğimize inanıyorum.

Maça baktığımızda Adana ekibimiz özellikle ilk yarı gerçekten çok iyi oynadı. Maçın başında Cherif Ndiaye’nin yakaladığı pozisyonda hemen sağında bulunan Yusuf Sarı’ya pas vermemesi ve kaçan yüzde yüzlük pozisyon bence maçın da kırılma noktasıydı. Ndiaye o pası verseydi, rakip panikleyecek ve sonrasında belki daha çok gol bulabilme şansımız olacaktı. Yapacak bir şey yok, sağlık olsun diyelim.

Bununla birlikte orta alanda beraberlik golünden sonra adeta dağıldık ve bir daha toparlayamadık. Aslında yediğimiz iki gol de duran toplardan oldu. Bunun üzerine iyi çalışmak gerekir. Duran toplardan ve basit iki gol.. Gerisine baktığımızda rakipte bir şey yoktu bence..

Her ne kadar bize göre daha genç bir kadroları olsa da, bizimkilerin tecrübesi onların o gençliğini egale etti ve kaçırdığımız pozisyonlar galibiyeti onlara hediye etti. Sadece o mu? Değil! Hakemin taraflı kararları da aslında onların galip gelmelerinde en büyük etken oldu. Özellikle son golde oyuncu değişikliğini yaptırmaması, en büyük etkendi. Yoksa maç beraberlik ile sonuçlanacaktı.

Maç sona erdi ve skor öyle önemsenecek bir skor değil. O bakımdan şimdi bizim yapmamız gereken maçtan ders çıkarmak ve önlemini almak olacak. Rakibi güçlü sanmayın. Biz onlardan daha güçlüyüz ve Adana’daki maçta taraftarın da gücünü buna eklediğimizde, gerisini onlar düşünsün.

Buradan bizden başka galip gelecek biri olacağını sanmıyorum. Şimdi tüm dikkatimiz haftaya Perşembe günü oynayacağımız rövanşta.. Bu maçı rahat alır ve turu alırız.