ALİ GÜRELİ

(İLKHABER) – İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 2 gün içinde Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri tarafından 26 ilde düzenlenen operasyonlarda kilolarca uyuşturucu ve 217 adet ruhsatsız silah ele geçirildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul, Ordu, Bursa, Hakkâri, Zonguldak, Elazığ, Kırıkkale, Muğla, Afyon, Aksaray, Giresun, Uşak, Balıkesir, Denizli, Manisa ve Bolu olmak üzere toplam 16 ilde düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında 99 zehir tacirinin yakalandığını duyurdu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda 110 kg metamfetamin, 250.000 adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini ve 2 kişinin gözaltına alındığını belirten Bakan Yerlikaya, açıklamasında operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzün düzenlediği operasyonda 7,5 Kg. esrar ele geçirildi, 1 kişi yakalandı. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 3 ayrı operasyonda 1 Kg. esrar,  0,4 Kg. metamfetamin, 11,5 Kg. bonzai ve çeşitli içerikte çok miktarda uyuşturucu ele geçirildi. 32 kişi yakalandı.

26 ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonları-2

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 12 Kg. esrar ele geçirildi,  1 kişi yakalandı. Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli içerikte ve miktarda uyuşturucu ele geçirildi, 2 kişi yakalandı. Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli içerikte ve miktarda uyuşturucu ele geçirildi, 1 kişi yakalandı.  Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca çeşitli miktarda metamfetamin, esrar ve uyuşturucu hap ele geçirildi, 20 kişi yakalandı. 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli miktarda esrar ve skunk ele geçirildi, 1 kişi yakalandı. Afyon İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce 1,5 Kg. esrar ele geçirildi. 1 kişi yakalandı.  Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli içerikte ve miktarda uyuşturucu ele geçirildi, 1 kişi yakalandı.

26 ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonları-1

Giresun İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli içerikte ve miktarda uyuşturucu ele geçirildi, 1 kişi yakalandı. Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli miktarda metamfetamin ve bonzai ele geçirildi, 23 kişi yakalandı. Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce çeşitli içerikte ve miktarda uyuşturucu ele geçirildi, 10 kişi yakalandı.  Denizli, Manisa ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz ekiplerince de çeşitli miktarlarda uyuşturucu ele geçirildi ve 3 kişi yakalandı.

26 ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonları-3

SİLAH KAÇAKÇILIĞI OPERASYONLARI

Bakan Yerlikaya, açıklamalarında silah kaçakçılığına yönelik Mersin, Samsun, Eskişehir, Aydın, Muğla, Sakarya, Çankırı, Artvin, Kahramanmaraş, Trabzon, Bursa ve İstanbul’da düzenlenen operasyonlarda da 217 adet ruhsatsız silah ele geçirildii bilgisini verdi.

Bakan Yerlikaya, “Teröristlerle, zehir tacirleriyle, organize suç örgütleri ve göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle nasıl mücadele veriyorsak silah kaçakçılarıyla da amansız bir mücadele içindeyiz. Operasyonu gerçekleştiren kahraman polis ve kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

İzmir'de bir kadının, zorla otomobile bindirilerek kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasında İzmir'de bir kadının, zorla otomobile bindirilerek kaçırıldığı anlar güvenlik kamerasında