ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş Anneler Günü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Sadece bir çocuğu dünyaya getirmekle sınırlı olmayan, onu doğumundan ölüme kadar yaşamının her aşamasında karşılık beklemeden seven, koruyan, yönlendiren ve hayatını ona göre şekillendiren kişidir anne.  O sebeple annelerimiz, hayatımızın her anında yolumuzu aydınlatan birer ışık misali ömrümüze şekil veren en kıymetli hazinelerimizdir” dedi.

  Vali Demirtaş Mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlam bireylerin, büyük milletlerin, sağlıklı ilişkilere sahip toplumların arkasında da hep güçlü anneler vardır. Onların en iyi şekilde yetiştirip geleceğe hazırladığı her bir birey, o milletin istikbal ve istiklalinin de yegâne teminatıdır.

Bu anlayıştan yola çıkarak ilimizde gerçekleştirdiğimiz pek çok projeyle kadınlarımızın, annelerimizin kişisel, sosyal ve ekonomik bakımdan gelişimlerini destekleyecek çalışmaları hayata geçirdik. Bu çalışmaları önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. Çünkü gelişen kadının, gelişen toplumun işareti olduğuna yürekten inanıyoruz.

Yeni Kabine Belli Oldu… İşte Yeni Bakanlar Yeni Kabine Belli Oldu… İşte Yeni Bakanlar

Annelik makamını; hayatta hiçbir zaman yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülmeyen, dünyadaki en yüce duygulara sahip kişiler olarak niteleyen ve Cenneti annelerin ayakları altına seren kadim bir medeniyetin mensubu ve taşıyıcıları olarak bizler de, onların ne denli kıymetli bir makamda bulunduğunu aklımızdan çıkarmamalı, onları mutlu etmenin ve onlara hak ettikleri değeri vermenin, onlara layık birer evlat olmak için çaba göstermenin en büyük vazifelerimiz arasında olduğunu unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle ahir ete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Başta vatanımız uğruna evlatlarını feda eden kıymetli şehit annelerimiz olmak üzere başlarımızın tacı değerli annelerimizin ve kalbinde anne şefkati taşıyan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.”