(İLKHABER) - Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Evgeny Prigojin’in de yolcu listesinde olduğu belirtilen özel jet Moskova yakınlarında düştü. 10 kişinin hayatını kaybettiği uçağın düşme anı görüntülendi.

Rus paralı asker grubu Wagner’in lideri Evgeny Prigojin’e ait Embraer ERJ-135BJ tipi özel jetin, Rusya’nın başkenti Moskova’dan St. Petersburg kentine gitmek üzere havalandıktan yaklaşık yarım saat sonra düştüğü açıklandı.

Yolcu uçağı toprak zeminden havalanabilir mi? Yolcu uçağı toprak zeminden havalanabilir mi?

Kazada mürettebat dahil toplam 10 kişinin hayatını kaybettiği, uçağın yolcu listesinde Prigojin’in de bulunduğu ifade edildi. Uçağın düşme anı ise cep telefonu ile kaydedildi.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı da, “Tver Bölgesi’ne düşen uçak kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Yolcu listesinde Evgeny Prigojin’in adı ve soyadı var” ifadelerinin yer aldığı açıklama yapmıştı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise, “Uçak, Şeremetyevo Havaalanı’ndan (Moskova), St. Petersburg’a uçuştaydı. Uçağın içinde 3’ü uçak personeli olmak üzere toplam 10 kişi bulunuyordu” denildi.

PUTİN'İN O SÖZÜ 

Wagner lideri Prigojin'in içinde bulunduğu uçağın düşmesi üzerine Putin'in "Affetmeyeceğim tek şey ihanet" sözü ise sosyal medyada gündem oldu.