Firdevs ARSLAN

ADANA (İLKHABER) – Futbol camiasının merakla beklediği yabancı kuralı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Kulüpler Birliği Vakfı ile Türkiye Futbol Federasyonu ortak  mutabakata vardığı karar ile ilgili resmi açıklama geldi.

Yapılan toplantı sonrası 14 yabancı durumunun (8+3) 1 yıl daha sürmesi ortak fikrine varılırken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu 2023 - 2024 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Ligde yabancı uyruklu futbolcu uygulamasının aşağıdaki şekilde yapılmasına karar verdi. Buna göre; “2023-2024 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Ligde Kulüpler, sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, müsabaka isim listesi ve A Takım Listesine en fazla 14 yabancı uyruklu futbolcu yazabilecek.

Ayrıca 2023 - 2024 Futbol Sezonunda Spor Toto 1. Ligde Kulüpler, sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşuluyla, müsabaka isim listesi ve A Takım Listesine en fazla 8 yabancı uyruklu futbolcu yazabilecek.

Çukurova’nın Sultanları çalışmalarını sürdürüyor Çukurova’nın Sultanları çalışmalarını sürdürüyor

Yerli oyuncuya yönelik teşvik sistemi konusundaki karar ise Haziranda yapılacak TFF seçim sonrasına bırakılmıştı.