Abdurrahim SAĞ

ADANA (İLKHABER)-Emek Mahallesi Kapalı Semt Pazarında gerçekleşen aşure etkinliğine yaklaşık 300 kişiye aşure ikramı yapıldı.

Seyhan Belediye Meclis üyesi aday adayı Mehmet Kıyıksan tarafından aşure etkinliği organize edildi. Seyhan İlçesi Emek Mahallesi Kapalı Semt Pazarında gerçekleşen aşure etkinliğine yaklaşık 300 kişi katıldı. Dostlar Grubu’nun desteğiyle gerçekleştirilen aşure etkinliğinde dev kazanlarda pişirilen aşureler konuklara ikram edildi.  Etkinlikte müzik dinletisi de gerçekleşti.
 
Seyhan Belediye Meclis üyesi ve Kayserililer Derneği Başkanı Uğur Büyükkantarcı, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Adana Şube Başkanı Saim Yılmaz, önceki dönem milletvekili İbrahim Özdiş, Ç.Ü. Balcalı Hastanesi eski Baş Müdürü Ali Önal, Çukobirlik Emeklileri Derneği Başkanı Mustafa Kastalmış da yer aldığı etkinlikte konuşan Seyhan Belediye Meclis üyesi aday adayı Mehmet Kıyıksan,  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
 
Aşurelerin dağıtıldığını anlatan Kıyıksan, “Dostlarımızla birlikte Yas-ı Matem ayının anlam ve önemine uygun olarak hem Kerbela’da şehit olan canlarımız adına dualarımızı okuduk hem de birlik, beraberlik, bolluk ve bereket anlamına gelen aşure lokmamızı canlarımızla birlikte pay ettik. Aşure lokmamıza ortak olan, pay eden ve bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan canlarımıza, deyişleriyle bizleri mest eden Ozan Turabi Kaya’ya ve sevgili dostlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca destek ve katkılarından ötürü de Dostlar Gurubuma şükranlarımı sunuyorum ’’ dedi.

Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları Sonbaharda bunaltıcı yaz sıcakları

Aşurelerin tüketilip, duaların edilmesinin ardından hatıra fotoğraflarının çektirilmesinin ardından etkinlik sona erdi.