Yerel basın füze saldırısının arkasında Yemen'deki İran destekli Husilerin olduğunu yazarken, Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü de yaptığı açıklamayla saldırı iddialarını doğruladı. Sözcü, "Filistin'i savunmak kutsal görevimiz ve her şeyi yapmaya hazırız. Bu kapsamda Allah'ın yardımıyla işgalci İsrail'in hedeflerine çok sayıda balistik füze fırlattık" dedi.

Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü Yahya Saree:

“Siyonist düşman Gazze’ye saldırılarını sürdürürdükçe İsrail’i SİHA’larımız ve füzelerimizle vurmaya devam edeceğiz.”
.
Filistin direnişi ve halkı ile dayanışma amacıyla Siyonist rejime karşı açıktan savaşa giren ilk İslam devleti Yemen oldu…
.
Yemen’in şerefli liderliği ve halkına selam olsun.

SANKON Genel Başkanı Cevahiroğlu: "Zambiya’nın, Türkiye’nin Afrika’ya açılan kapısı olmasını istiyoruz" SANKON Genel Başkanı Cevahiroğlu: "Zambiya’nın, Türkiye’nin Afrika’ya açılan kapısı olmasını istiyoruz"

İsrail ordusu, Kızıldeniz bölgesinden İsrail topraklarına doğru atılan bir füzenin savunma sistemince havada imha edildiğini duyurdu. İsrail ordusu saldırının kim tarafından yapıldığına dair bilgi vermezken, yerel basının işaret ettiği Yemen adına açıklama yapan Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Yahya Sare'e, "Filistin'i savunmak kutsal görevimiz ve her şeyi yapmaya hazırız. Bu kapsamda Allah'ın yardımıyla işgalci İsrail'in hedeflerine çok sayıda balistik füze fırlattık" ifadelerini kullandı.
 

Kaynak: HABER MERKEZİ