ALİ GÜRELİ

ADANA (İLKHABER) - Yargıda toplu izin anlamına gelen ve her yıl olduğu gibi 20 Temmuz 2023 Perşembe günü başlayan adli tatil, yarın bitiyor.

Yargı çalışanlarının toplu izne çıktığı adil tatil, her yıl değişmeksizin 20 Temmuz ve 31 Ağustos tarihlerini kapsayan dönemde yapılıyor. Yurt genelindeki adliyelerde görev yapan nöbetçi mahkemeler ile tutuklusu olan ve acil nitelik taşıyan davaların görüldüğü mahkemelerin dışında 20 Temmuz 2023 Perşembe günü başlayan adli tatil, bugün sona eriyor. Yeni adli dönem yarın düzenlenecek törenle başlayacak.

GÜNCELLEME - Hatay'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı GÜNCELLEME - Hatay'da çıkan orman yangını kontrol altına alındı

Adana'da tören düzenlenecek

Yeni adli yılın başlaması nedeniyle Adana'da da diğer kentlerde olduğu gibi 1 Eylül 2023 Cuma günü tören düzenlenecek.

Yeni adli dönem

Tören, saat 10.00'da Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak. 5 Eylül 2023 Salı günü saat 11.00'da Adana Barosu Avukatlar Salon’unda yapılacak törende, Adana Barosu Başkanı Semih Gökayaz ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan’ın adli yıl açılış konuşmaları, meslekte 40, 50 ve 60'ncı yıllarını tamamlayan avukatlara plaket takdimi gerçekleştirilecek. Aynı gün Adana Barosu tesislerinde resepsiyon yapılacak.

Daha sonra 06 Eylül 2023 Çarşamba günü ve 07 Eylül 2023 Perşembe günü saat 11.00'da Adana Barosu Avukatlar Salon’unda meslekte 30, 35 ve 25'nci yıllarını tamamlayan avukatlara da plaket takdim törenleri gerçekleştirilecek.