Geçtiğimiz sezon ligi 4. sırada tamamlayıp, tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında boy göstermek ve play-off hattına kadar çıkmak. İşin üzücü tarafı ise play-off hattını ise penaltılardan kaçırmak.. Evet! Adana Demirspor’dan bahsediyoruz.

Tam çeyrek asır sonra yeniden Süper Lig arenasına çıkan Adana Demirspor, geride kalan 2022-2023 Sezonu’nu 4. sırada tamamladı. Sezon boyunca keyif veren maçlarını izledik. Sadece biz değil, tüm spor camiası Adana Demirspor’un maçlarını keyifle takip etti, heyecanla yeni maçlarına odaklandı.

Kısaca lige ayrı bir renk kattı ve inanıyorum ki, birçoğunun da gönüllerindeki ikinci takımı oldu. Tarihinde ilk kez Avrupa arenasında boy gösterdi ve orada da yine büyük bir başarı ile play-ff hattına kadar yükseldi. Maalesef penaltılardan bileti rakibe kaptırdı.

Sorun değil işin bundan sonrası da var. Artık onu acemiliğe sayacağız. Avrupa’yı öğrendiler ve bundan sonra çok daha iyi işler yapacaklarına inanıyoruz. Artık tüm dünya ekibimizi tanıyor.

Şöyle baktığımızda geride kalan sezonda güzel bir hikâye yazdılar demek, tam da yerinde bir terim olur. Ve bundan sonra yani yeni sezonda bence ‘Yeni bir Hikâye’ zamanı.. Hem de çok daha güzel bir hikâye..

Geçtiğimiz hafta sona eren Yaz Transfer Dönemi’nin son günüde ardı ardına yeni transferler açıklandı. Özellikle hepimizin merakla beklediği eski futbolcumuz Mario Balotelli’nin yeniden gelmesi taraftarımızı daha da heyecanlandırdı.

Balotelli, Amir Freatovic, Gravillon, Arber Zeneli, Eduard Oscar, Florent Shehu, Cisse, Magomedaliyev, Barasi.. Bu yeni isimlerle daha güçlü bir kadro kuruldu ve yeni sezonda, yeni hikâye yazama zamanı.. Heyecanla bekliyoruz.