ADANA(İLKHABER)-Ak Parti Adana eski İl Başkanı Av. Fikret Yeni, Ak Parti Adana İl Başkanlığı’nda yaptığı geniş bir katılımlı bir toplantıda, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçim için AK Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

  Yeni; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta aldığı karar neticesinde 14 Mayıs tarihinde sandık başına gideceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonu ve hedefleri ile girdiğimiz Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının ilk seçimi ve gerek içerisinden geçtiğimiz süreç, gerekse istikrar ve güvenin devamı açısından çok önemli, hayati bir seçim. Ülkemiz bölgenin parlayan yıldızı, eksen ülkesi olma arafesindeyken milletimizin onayını yeniden almak için yapılan kritik bir seçim” dedi.

Barut: Sürdürülebilir tarım politikalarıyla yeniden ayağa kalkacağız Barut: Sürdürülebilir tarım politikalarıyla yeniden ayağa kalkacağız

Muhalefet partilerini eleştirerek konuşmasına başlayan Yeni; muhalefetin 90’lı yılların koalisyon pazarlıklarını yaparak iktidara gelmeye çalıştığını, ancak ülke yönetme becerisi ve vizyonundan yoksun olduğunu dile getirdi. Yeni,  “Bu ülke böyle bir vizyonsuzluğa teslim edilemeyecek kadar değerli ve bu aziz millet de eminiz ki emaneti bu vizyonsuzluğa teslim etmeyecek kadar basiretlidir” dedi.

         “Uzun yıllardır bu büyük davaya hizmet etmiş, sizlerin iltifatı ve destekleriyle partimizin birçok kademesinde görev almış bir kardeşinizim” diyerek kendini tanıtan Yeni; “Yeni yüzyılın inşası için tarihi öneme sahip olan 14 Mayıs seçimlerinde vekaletinize talip olmak için bugün yola çıkıyorum. İnşallah tüm hemşehrilerimin destek ve duaları ile ülkemizin gelişiminin devamı, hedeflerinin başarıya ulaşması için zaman mefhumundan bağımsız şekilde çalışmaya niyet ettik ve bugün bu niyetimizi yaptığımız başvuru ile fiiliyata geçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Ak Partimizin çatısı altında, Cumhur İttifakımızın verdiği güçle yola çıkıyoruz.” Ifadelerini kullandı.  Aday adaylık başvurusunu yapan Fikret Yeni, sürecin ülke ve Adanamız için hayırlara vesile olmasını temenni ederek katılımcılara teşekkür etti.

         Fikret Yeni; yaptığı başvuru ve basın açıklaması sonrası Cumhur İttifakı paydaşları olan Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanlıklarına giderek MHP İl Başkanı Yusuf Kanlı ve BBP İl Başkanı Ahmet Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu.