Yenişehir Belediyesi milli bayramlarda geleneksel hale getirdiği kortej geçişini, 30 Ağustos Zafer Bayramının 101. yılında da gerçekleştirdi. Yenişehir Belediyesinin çağrısıyla bir araya gelen Mersin Bisiklet Derneği, Mersin Motosiklet Spor Kulübü, Mersin Çukurova Klasik Otomobilciler Derneği, Mersin Off Road Kulübü ve Vosteam Mersin üyeleri, araçlarıyla Yenişehir sokaklarını gezdi, zaferin coşkusunu kente yaydı.

Kortej renkli görüntülere sahne oldu
Yoğun katılımla gerçekleştirilen ve büyük ilgi gören 30 Ağustos Zafer Korteji,coşkulu ve renkli şehir turuyla Yenişehirlilere bayram sevinci yaşattı. Yenişehir Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Bayramına özel olarak hazırladığı üstü açık otobüs eşliğinde belediye önünden başlayan kortej geçişi, birbirinden renkli görüntülerle Özgecan Aslan Meydanı’nda son buldu.

Sunay Akın ve Ali Altay bugün Mersinlilerle buluşacak
Yenişehir Belediyesinin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları bugün de devam edecek. Yazar ve oyuncu Sunay Akın ile sanatçı Ali Altay, saat 19.00’da Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Mersinlilerle buluşacak. Yenişehir Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını Sunay Akın’ın ’Yüz Yüze’ adlı gösterisi ve Ali Altay konseriyle tamamlayacak.

Şeker aldı, sakız çıktı Şeker aldı, sakız çıktı

AW020097_01