TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adana baraj doluluk oranları ne kadar? 12 Temmuz Cuma Adana barajları yüzde kaç dolu?

Adana'nın su kaynaklarının doluluk oranı her mevsim merak konusu olmuştur. Özellikle tarım ve su ihtiyacı bakımından kritik bir rol oynayan  Adana barajlarının doluluk oranları, bölgenin ekonomik ve sosyal dinamiklerini etkileyebilir. 12 Temmuz Cuma günü itibarıyla Adana'nın barajlarının doluluk oranlarıyla ilgili tüm detayları sizin için derledik. Suyun sürdürülebilir yönetimi ve gelecek perspektifi açısından önemli olan bu bilgiler, Adana halkının ve çevreyle ilgili çalışmalar yapan kuruluşların dikkatini çekiyor. İşte 12 Temmuz Cuma tarihi itibarıyla Adana'daki barajların doluluk oranı... 

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 15:20
Kaynak: Haber Merkezi
Adana baraj doluluk oranları ne kadar? 12 Temmuz Cuma Adana barajları yüzde kaç dolu?

Adana'nın su kaynaklarının doluluk oranı her mevsim merak konusu olmuştur. Özellikle tarım ve su ihtiyacı bakımından kritik bir rol oynayan Adana barajlarının doluluk oranları, bölgenin ekonomik ve sosyal dinamiklerini etkileyebilir.

12 Temmuz Cuma günü itibarıyla Adana'nın barajlarının doluluk oranı %65,93'tür. Bu oran, geçen yılın aynı tarihine göre 4,67 puan düşüktür. Barajlardaki su miktarı ise 1.454.415.839 metreküp olarak ölçülmüştür. Su seviyesi ise 115,88 metredir.

Suyun sürdürülebilir yönetimi ve gelecek perspektifi açısından önemli olan bu bilgiler, Adana halkının ve çevreyle ilgili çalışmalar yapan kuruluşların dikkatini çekiyor.

Doluluk oranındaki düşüşün çeşitli nedenleri olabilir. Bunlar arasında azalan yağış miktarı, artan su kullanımı ve kuraklık yer alabilir.

Adana'da suyun tasarruflu kullanımı büyük önem taşımaktadır. Halkın bu konuda bilinçlendirilmesi ve su tasarrufu sağlayan yöntemlerin kullanılması teşvik edilmelidir.

  • Baraj Doluluk Oranı: % 65,93
  • Su Miktarı:1.454.415.839 m3
  • Su Seviyesi: 115,88 m.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.