TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adana’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için fotoğraf sergisi düzenlendi

Adana’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için fotoğraf sergisi düzenlendi. Sergide Adanalı şehitlere ait 7 fotoğraf ve Anadolu Ajansı arşivinden 15 Temmuz gecesine ait 27 fotoğraf yer aldı. Açılış konuşmasını yapan Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, ülkenin tarihindeki önemli dönemeçlerden biri olan 15 Temmuz'un hafızalarda diri tutulması gerektiğini vurguladı ve bu tür etkinliklerin genç kuşaklara bu önemli olayları aktarmadaki önemine dikkat çekti.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 12:02
Haber Güncellenme Tarihi: 10.07.2024 17:39
Kaynak: SERHAT AKARSU
Adana’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için  fotoğraf sergisi düzenlendi

Adana’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü için ESAS 01 BURDA AVM fotoğraf sergisi düzenlendi. Düzenlenen fotoğraf sergisinde, Adanalı şehitlerimize ait 7 fotoğraf ve anadolu ajansı arşivinden 15 Temmuz gecesine ait 27 fotoğraf sergide yer aldı. Açılış konuşmasını Adana Valisi Yavuz Selim Köşger yaptı.

“Adana'nın 15 Temmuz'u hafızasında ne kadar taze tuttuğunda bir göstergesi”

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, “Ülkemizin tarihindeki önemli dönemeçlerden birisi olan 15 Temmuz'un yıl dönümü yaklaşıyor. Adana'mızda 15 Temmuz anma etkinlikleri bir hafta boyunca devam ediyor. Bu Adana'nın 15 Temmuz'da bir çok şehit vermesi, gaziler olmasının yanında Adana'nın 15 Temmuz'u hafızasında ne kadar taze tuttuğunda bir göstergesi. Bu gibi elim hadiseleri millet hafızasında hep her daim dili diri tutmamız lazım, her daim taze tutmamız lazım ki bir daha tekerrür etmesin. Bir daha böyle kötü, böyle dünya tarihine meşhur böyle geçecek hadiseler bir daha milletimizin başına gelmesin. Bu anlamda bu etkinlikleri ne kadar içerikli, ne kadar etkili yapabilirsek o kadar iyi. Genç kuşaklara, yeni kuşaklara bunun ne kadar önemli ve ne kadar kötü bir hadise olduğunu, milletimizin başına gelmiş ne kadar kötü bir hadise olduğunu en iyi şekilde aktarmamız lazım. Bu anlamda bugün burada açacağımız fotoğraf sergisiyle 15 Temmuz'un Adana'daki anma etkinliklerinin startını vermiş oluyoruz. Ben milletimizin tarihinde bir daha böyle hadiseleri yaşanmasın diyerek şimdi burada sizlerin de huzurunda makasları alalım. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek ifade etti.

köşger

“Fotoğraf sergisini gezince bir defa daha o günlere gittik ve anılarımız tazeledik”

sergi

Yavuz Selim Köşger sergi alanında fotoğrafları inceledikten sonra duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı: “Fotoğraf sergisini gezince bir defa daha o günlere gittik ve anılarımız tazeledik. O duygusal ortamı tekrar yaşadık. 15 Temmuz milletimizin tarihinde yaşanmış en hainine, en vahim, en elim hadiselerden biridir. Bu milletin vergileriyle alınan, bu milletin içinden çıkmış  silahlı kuvvetlerinin hain bir çete tarafından ele geçirilmeye çalışarak bu milletin silahını millete doğrultu. Belki de milleti  tarihten silmeye yönelik çok vahim hadiselerden birisi. 15 Temmuz niyet edenlerin niyetleri her ne kadar haineyse ise o niyetler karşısında milletimizin şahlanışı da o derece muhteşem olmuştur. Biraz önce fotoğrafları gezerken o günleri tekrar tazeledik. Millet kendiliğinden el koymuş ve gözdesini siper etmiş bu hain kalkışmaya karşı. Onun yıl dönümündeyiz. Adana’da tabi en başta şehitlerimize Allahtan rahmet eyliyoruz. Adana’dan da oldukça fazla şehit vermişiz, gazilerimiz var. 15 Temmuz şehitlerimize ve tüm şehitlerimize bu ülkenin bu günlere gelmesinde, ülkemizin bekasında kanıyla, canıyla fedakarlık yapmış rahmetle, minnetle, şükranla anıyoruz.”

Kaynak: SERHAT AKARSU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.