TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adana'da Hemşireler gününde beyaz melekler buluştu

Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürlüğü Öncülüğünde Hemşireler Günü Kutlandı.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 16:08
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 16:08
Kaynak: BÜLTEN
Adana'da Hemşireler gününde beyaz melekler buluştu

“Hemşirelerimiz; her şeyi göğüsleyecek kadar güçlü, herkesi anlayabilecek kadar yumuşak kalbe sahip sağlık ışıltıları saçan meleklerimiz”  Hemşireler Günü’nde seçtikleri mesleğin ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha kanıtladılar.

Nezihe Yalvaç Uygulama Oteli’nde bir araya gelen sağlık sektörünün melekleri, “Bir hemşire hastalarının ve ailelerinin kalbini, aklını, ruhunu ve vücudunu iyileştirme fırsatına sahiptir. Adı unutulabilir, ama hissettirdikleri asla unutulmaz” sloganı ile bütünleştiler.  Beyaz meleklerimiz, meslek kurallarının  anlamlı ışığı altında, moral tazeleyip, yarınlara daha umutlu bakabilecek güçle unutulmaz bir kutlama törenini gerçekleştirdiler.

UNUTULMAZ GECEDE BULUŞTULAR

Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hjizmetleri Müdürlüğü öncülüğünde gerçekleştirilen bu yılki etkinlikte tüm zamanlarını hasta ve sağlık hizmetine adayan  beyaz meleklerimiz, akılları şifa bekleyen hastalarda olmasına rağmen, daha iyi hizmet verebilmek için güçlü ve moralli olmanın bilinci ile unutulmayacak bir gecede buluştular.

“Bir hemşire her gün bir hayata dokunacağını veya bir yaşamın kendisine dokunacağını bilir” sloganı ile bütünleşen Hemşireler Günü etkinliğine Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Yıldırım, Müdür Yardımcısı Serpil Tarakçı, Çukurova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcıları Dr. Aslıhan Giray Öztüfekçi ile Dr. Metin Happani, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ferman Kaan Demir ve yardımcıları Şuayip Arıkan, Özgür Alptekin ile hastanede görevli hemşireler ve sağlık çalışanları katıldı.

Adana'da Hemşireler gününde beyaz melekler buluştu 2

PANDEMİ VE DEPREM SONRASI YENİ UMUT

“Hemşireler Günü”ne ev sahipliği yapan ve tüm konuklarla yakından ilgilenen, Çukurova Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Filiz Yıldırım, “Hemşireler sadece çalışan değil. Çalışmalarını kanıtlar ile destekleyen ve teoriler ile yönlendirendir. Kanıt ve teoriyi bilgisi ile bütünleştirip hasta ve aileleri için önemli kararlar alır. Araştırma ve uygulama her zaman birbiri ile beraberdir. Hemşirelik kendi ürettiği, kullandığı ve başkalarına devrettiği kendi teorileri ve araştırma tabanları ile birlikte pratik bir disiplindir.

Bugün burada büyük bir özveri ile gerçekleştirmeye çalıştığımız mesleğimizin haklı onuru ve gururu ile dopdoluyuz. Önce Pandemi, daha sonra yaşanan deprem felaketinin olağanüstü ortamında gecesini gündüzüne katarak mesleğinin sorumluluğunu ifa eten vefakar ve cefakar tüm meslektaşlarımın Hemşirelik Haftasını en içten ve kalbi duygularımla kutluyorum. Sizler iyi ki varsınız, iyi ki bu anlamlı meslekte birlikte kol kola, omuz omuza yürüyoruz” diye konuştu.

Adana'da Hemşireler gününde beyaz melekler buluştu 3

Hemşireler Günü nedeniyle hazırlanan pastayı büyük bir coşku ve heyecanla kesen sağlık sektörünün beyaz melekleri ve konuklar, yoğun çalışma temposunun arasına sıkıştırılmış bu günde unutulmaz bir eğlence ortamını gerçekleştirerek, “daha mutlu, daha umutlu yarınlara” temennisi altında birleştiler.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.