TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adana Valisi Köşger'den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajda, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin ve gençliğe olan güveninin altını çizdi.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2024 10:28
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2024 10:28
Kaynak: BÜLTEN
Adana Valisi Köşger'den 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajı

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı. Köşger mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarını kurtarmak ve bağımsızlığı ilan etmek için başlattığı kurtuluş mücadelesinin 105. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladıklarını belirtti. Köşger mesajında şu ifadelere de yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek için kurtuluş mücadelemizi başlattığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

19 Mayıs; fikirlerde başlayan, yüreklerde filizlenen ve tüm yurda yayılan vatan sevdasıdır. 105 yıl önce bugün; hürriyetinden vazgeçmeyen, esareti kabul etmeyen, zulme asla boyun eğmeyen aziz milletimizin işgal güçlerine karşı şahlanışının ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunun ilk adımıdır.

İstiklal mücadelesinin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs’ta yakılan bağımsızlık meşalesi bir kıvılcımla yurdun her köşesini sararak büyümüş, bir milletin uyanışına ve yeniden doğuşuna vesile olmuş, Türk milletinin kaderini tayin ederek geleceğine yön vermiştir.

Yüce Türk milletinin evlatları olarak hepimiz, cennet vatanımızın hangi bedellerle kazanıldığının bilincindeyiz. Bu önemli bedelleri ödeyen ve bizlere bu vatanı emanet eden ecdadımıza karşı en önemli vazifemiz; milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan saldırılara asla fırsat vermemek ve bu uğurda bütün inanç ve kararlılığımızla aziz vatanımızı korumaktır.

Geleceğe emin adımlarla yürürken, yüreği vatan ve millet sevgisi ile dolu; dünyaya, ülkesine, ailesine ve kendisine karşı sorumluluklarının farkında ve yüksek hedefleri olan gençlerimiz var olduğu sürece bundan asla şüphe duymuyorum.

Biz inanıyoruz ki; sahip oldukları bu engin ruh ile barışın, hoşgörünün, demokratik kültürün ve vatan sevgisinin en seçkin temsilcileri olan gençlerimiz, gelecek nesillere bugün olduğundan daha müreffeh bir ülke bırakacaklardır.

Sevgili Gençler;

Büyük sıkıntılar ve yokluklar içerisinde, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, sizlere emanet edilmiştir. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu kutlu günü, “Bütün ümidim gençliktedir.” diyerek, Türk gençliğine armağan etmesi de sizlere verilen değeri ve duyulan güveni göstermesi bakımından önemlidir.

Böylesine değerli bir övgü ve iltifata mazhar olan, bayrak ve hürriyet sevdalısı siz değerli gençliğimizin; ecdadımızdan aldığınız ilhamla ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma yolunda üzerinize düşen sorumluluğun bilincinde olacağınıza yürekten inanıyorum.

Bugün, çağın gereksinimleriyle donanmış, milli ve manevi değerlerimizin şuurunda azimli, bilgili ve yetenekli gençlerimizin, spor ve bilim başta olmak üzere her alanda uluslararası başarılara imza atarak ülkemizin kalkınmasında yoğun gayret gösterdiklerine şahit oluyor ve Türkiye Yüzyılı hedeflerimize ulaşma yolunda devlet ve millet olarak gençlerimize her daim güveniyor, başarılarıyla gurur duyuyoruz."

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’mızın tüm kahramanlarını ve bu vatan için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyor, gazilerimize minnetlerimi sunuyor; gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.