TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Azmin zaferi Sağlık Meslek Lisesi mezunu Hamza Şanlı, Tıp Fakültesi'ni kazandı

Adana'da yaşayan 23 yaşındaki Hamza Şanlı, Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra girdiği YKS sınavlarında istediği başarıyı elde edemedi. Azmin zaferi Sağlık Meslek Lisesi mezunu Hamza Şanlı, Tıp Fakültesi'ni kazandı

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2023 22:04
Haber Güncellenme Tarihi: 03.09.2023 23:04
Kaynak: Haber Merkezi
ilkhaber-gazetesi.com
Azmin zaferi Sağlık Meslek Lisesi mezunu Hamza Şanlı, Tıp Fakültesi'ni kazandı

AYDIN GÖKÇEOĞLU

ADANA (İLKHABER)- Adana'da yaşayan 23 yaşındaki Hamza Şanlı, Sağlık Meslek Lisesi'nden mezun olduktan sonra girdiği YKS sınavlarında istediği başarıyı elde edemedi. Ancak hayallerinden vazgeçmeyen Şanlı, 4 yıllık çalışmayla Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı.

Çocukluk çağından bu yana doktor olmak isteyen Şanlı, mesaisinden arta kalan zamanlarda kendini YKS sınavlarında başarılı olmaya şartlandırdı. Lise müfredatının sınavdan bağımsız sağlık derslerinden oluşması nedeniyle, daha önce hiç görmediği konularda çalışmak ve bu eksikliğini kapatmak için uzun ve yorucu bir çalışma serüvenine girişti.

Sonunda üniversite hayallerini gerçeğe dönüştürerek, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanan Şanlı, Çukurova Devlet Hastanesi'nde ameliyathane bölümünde görev yapıyordu.

Çukurova Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Akif Küçükcan, "Hamza Şanlı, 4 yıldır hastanemizde başarılı iş performansı ile takdir ettiğimiz bir sağlık görevlisi konumundaydı. Üniversite sınavlarında kazandığı başarı ile sadece ailesinin değil, tüm Çukurova Devlet Hastanesi'nin de gururu oldu. Onun Üniversite yaşamını olması gereken en iyi koşullarda sürdürebilmesi için bizler de elimizden gelen desteği vermek istiyoruz" dedi.

aaa3

Şanlı ise "Çukurova Devlet Hastanesi benim ilk iş hayatımın başladığı, inanılmaz güzel anılarla dopdolu bir kurum. Burası bir anlamda benim evim. Benim yuvam. Bu hastanedeki herkesten büyük destek ve birlikte yaşama kültürü gördüm. Burayı unutmam mümkün değil. Şimdi Üniversiteyi bitirmek ve bu hastaneye dönerek doktor olarak görev yapmak istiyorum" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.