TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Filistin halkı dünyayı kırmızıya çevirdiler

İsrail’in Filistin halkına yönelik düzenlediği saldırılar Adana’da protesto edildi. Merkez Park içerisinde ki dünya havuzu İsrail’e tepki amaçlı kırmızı renge büründü. Gökkuşağı Derneği üyeleri, Gazze'de yaşanan zulme sessiz kalmayarak eylemlerini sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 13.05.2024 18:18
Haber Güncellenme Tarihi: 13.05.2024 18:18
Kaynak: Haber Merkezi
Filistin halkı dünyayı kırmızıya çevirdiler

Adana’da bulunan Amerikan Konsolosluğu önünde yumurtalı eylem yapan  dernek üyeleri bu kez Merkez Park içerisinde bir araya geldi. Burada yanlarında getirdikleri kırmızı boyayı Dünya figürünün bulunduğu süs havuzuna döken dernek üyeleri havuzun suyunu kırmızıya döndürdü. Yanlarında geçirdikleri kefenli oyuncak bebekleri de kırmızıya boyayan denek üyeleri bu bebekleri havuzun kenarlarına bıraktı.

İsrail’in yaptığı saldırıları protesto eden Gökkuşağı Derneği üyeleri adına İsmet İnönü Parkı içerisinde açıklama yapan Fevziye Şenoğlu, Amerika’nın, ülkesinde çıkan Filistin hareketlerinden de etkilenerek sözde ateşkes istediği, desteklediği düşüncesinin tam bir göz boyama olduğunun farkında olduklarını, arka planda İsrail in katliamının en büyük destekçisi ve savunucu olduğunu söyledi. Şenoğlu, İsrail 'in insanlık tarihinde kara leke bıraktığı adının “Vahşi Siyonist” olarak kayıtlara yazıldığı tarihi anlardan geçildiğini vurguladı.

İlkhaber Gazetesi'nden Bayram BULUT'un haberine göre; 7 ayı aşkın süredir katliamlara aralıksız devam eden siyonizmin, aylardır güvenli bölge diyerek 1 milyon 700 bin kişiyi sıkıştırdığını anlatan Şenoğlu, “Zaten zor şartlarda yaşayan Refah sınır bölgesine havadan ve karadan saldırılar düzenlemeye başladı. Amerika’nın, ülkesinde çıkan Filistin hareketlerinden de etkilenerek sözde ateşkes istediği, desteklediği düşüncesinin tam bir göz boyama olduğunun farkındayız. Arka planda İsrail in katliamının en büyük destekçisi ve savunucu olduğunu hepimiz biliyoruz” dedi.

Bombaların yağdığını dile getiren Şenoğlu, “Hamas’ın, kassam tugaylarının karşısına çıkmaya yüreği olmayan korkak hainler, masum, mazlum kadın ve çocukların sığındığı evleri, çadırları, sokakları bombalıyor. Sınırın hemen ötesindeki Mısır askeri de gözünün önünde yaşanan bu vahşete ses çıkarmıyor. Tüm dünyanın seyrettiği, bazılarının ayaklandığı, elinden geleni yapmaya çalıştığı bazılarının ise seyretmekle yetinerek imtihanı kaybettiği günlerdeyiz” ifadelerini kullandı.

Dünya tarihinde belki de ilk kez eşi, benzeri görülmemiş bu katliamı, bizzat soykırıma uğrayan insanların kameralarından tüm dünyanın canlı canlı seyrettiğini işaret eden Şenoğlu, “İnsanlıktan nasibini almamış, vahşetin en örgütlüsü olan İsrail kadın, çocuk, yaşlı demeden  soy kırıyor, adeta soyu kırıyor. Her şeyin bir edebi vardır, savaşın dahi. Edepsizler savaşın edebinden bile nasipsiz kalmışlar. Tarih birçok katliam gördü. Fakat ne un katliamı, ne hastane katliamı ne de direk çocukları hedef alan cânilerin işlediği katliamı gördü. Bunlara ilk kez şahit oluyoruz” diye konuştu.

Şenoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“Ateşkesi kabul edip yenilmiş görünmemek adına masum insanları katlediyor. Biz bugün bu sebeple buradayız. Ölen bebeklerin hatırı için, annelerin ahı için buradayız. Tüm dünyanın gördüğü ama görmemezlikten geldiği. Tüm dünyanın duyduğu ama duymamazlıktan geldiği bu zamana şahitlik edenler olarak 7 ekimden beri her yerde haykırdığımız gibi, ‘Katil İsrail, Filistin'den defol,’ ‘Katil İsrail, işbirlikçi ABD’” diyoruz.

adana

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.