TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

GEMS Projesi 3. Ulus Ötesi Toplantısı İspanya'da gerçekleşti

İspanya'nın Granada şehrinde düzenlenen GEMS Projesi'nin 3. Ulus Ötesi Toplantısı'nda, dijital becerilerin güçlendirilmesi ve yetişkinlerin konfor alanlarının genişletilmesi hedeflendi. Toplantı, projenin ilerleyişi ve ortakların sorumlulukları hakkında detaylı bir değerlendirme sunarken, katılımcılara sertifikaları da takdim edildi.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 10:25
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 10:41
Kaynak: BÜLTEN
GEMS Projesi 3. Ulus Ötesi Toplantısı İspanya'da gerçekleşti

Çukurova Kaymakamlığı tarafından başlatılan, İspanya'nın Granada şehrinde gerçekleşen GEMS Projesi'nin 3. Ulus Ötesi Toplantısı, 22-23 Nisan 2024 tarihlerinde Çukurova Kaymakamı Hüseyin Tekin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapan İspanyol ortağı Growthcoop'un liderliğinde, proje ortakları Çukurova Üniversitesi, Portekiz'den Apload  Lda ve Yunanistan'dan Innoved katılım sağladı.

Toplantı, Growthcoop'un yöneticisi Javier Morales’in açılış konuşmasıyla başladı. Morales, projenin gerçekleşmesine katkı sağlayan tüm ortaklara ve projenin mimarı olan Çukurova Kaymakamlığı'na teşekkürlerini iletti.  Kaymakam Tekin'de, yürütülmekte olan projenin toplumun değerli bir kesimini oluşturan yetişkinlerin konfor alanlarını genişletmek adına dijital becerilerini güçlendirmeyi hedeflediğini belirterek, “Bu nedenle proje tüm ortak ülkeler adına değerli bir içeriğe sahiptir. Tüm katılımcılara işbirlikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından, projenin ilk fikri çıktısı olan WP2 - A1: Step By Step Guide’ın sunumu yapıldı. Rehberin içeriği, tasarımı ve kullanımı hakkında bilgi verildi ve proje boyunca kullanım alanları ile yaygınlaştırma stratejileri üzerine tartışmalar gerçekleştirildi.

Çukurova Üniversitesi'nden Doç Dr. Oğuzhan Kırdök, WP2-A2-Nesiller Arası Dijital E-Öğrenme Platformu’nun tanıtımını gerçekleştirdi. Platformun içeriği ve kullanımı hakkında bilgilendirmelerde bulunarak platform içeriğinin geliştirilmesi için yapılacak çalışmalardan bahsetti.

Apload Lda temsilcileri Jose Bronze ve Susanna Januario liderliğinde oluşturulan ve tüm ortak ülkelerde uygulanacak ‘WP3-A3-Yetişkinler için Avrupa Düzeyinde Dijital Okuryazarlık İyi Uygulamalar’ programı sunuldu.

Innoved temsilcisi Georgia Balantina tarafından Yunanistan'da gerçekleştirilecek olan 'GEMS Çıktılarının Kullanımı ve Geliştirilmesi için İçin Eğitmen Kursu’ programı ve içeriği hakkında bilgilendirme yapıldı.

Proje Koordinatörleri Zeynep İşigüzel ve Ayşe Karakılıç tarafından toplantının ikinci günü, projenin zaman, bütçe ve faaliyet planlarına uygun ilerleyip ilerlemediğine ilişkin değerlendirmeler ve mevcut durum analizinin sunumu yapıldı.

Toplantının sonunda, Çukurova Kaymakamlığı adına GEMS Proje Koordinatörü Rezzan Gizir tarafından toplantının genel değerlendirmesi yapılarak, bundan sonraki aşamada gerçekleştirilecek ulus ötesi ve yerel faaliyetlerin planlamaları, bu faaliyetlere ilişkin ortakların sorumlulukları ve zaman planlamaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantı, alınan kararların kaydedilmesi, ortakların bir sonraki toplantı ve eğitim için görev ve sorumluluklarının belirlenmesi ve katılımcılara sertifikaların verilmesi ile son buldu.

Yetkililer, GEMS Projesinin yetişkinlerin dijital okuryazarlığını geliştirmek için atılan önemli adımlarla yoluna devam ettiğini kaydederek, güncellemeleri ve daha fazla bilgiyi takip etmek için http://gemsproject.name.tr/ adresini ziyaret edebileceklerini sözlerine eklediler.

GEMS Projesi

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.