TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İl Sağlık Müdürü, 'Gençler Soruyor Eğitim Forumu'na katıldı

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil NACAR, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Gençler Soruyor Eğitim Forumu’na katıldı

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 17:57
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 17:57
Kaynak: Haber Merkezi
İl Sağlık Müdürü, 'Gençler Soruyor Eğitim Forumu'na katıldı

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ilçenin 12. sınıf öğrencileriyle bir araya gelinen "Gençler Soruyor" isimli eğitim forumu büyük ilgi gördü. AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir SÜTÇÜ, SASA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Mustafa Kemal ÖZ, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil NACAR, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer ÇİNTİMAR, İl Kültür ve Turizm Müdürü Emre DURU, İl Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı Müdürü Gökhan SEZER'in katılımıyla gerçekleşen etkinlik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÇELİK'in moderatörlüğünde ve ev sahipliğinde gerçekleşti.

Toplam 90 öğrencinin katıldığı etkinlikte, 8 Anadolu ve Fen Lisesi'nden gelen öğrenciler, alanında uzman iş insanları ve bürokrasi temsilcilerine eğitimden sağlığa, spordan sosyal yaşama kadar birçok alanda merak ettikleri soruları sordu. Öğrenciler, katılımcıların deneyimlerinden ve bilgilerinden faydalanarak gelecekleriyle ilgili daha bilinçli kararlar almayı hedeflediler.

Forumun açılış konuşmasında Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ÇELİK, gençlerin sorularının önemini vurgulayarak, onların sesini duymak ve ihtiyaçlarına yanıt vermek için böyle bir etkinliği düzenlediklerini belirtti. Katılımcılar da gençlerin merak ettikleri konularda bilgilendirilmesinin önemine değinerek, eğitim sistemi, kariyer planlaması ve gençlerin topluma katılımı gibi konularda önerilerde bulundular.

adana

Foruma katılan öğrenciler ilgi gösterdikleri alanlardan biri olarak sağlık meslekleri üzerine gelecek planlarına yönelik merak ettikleri soruları İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Halil NACAR’a yöneltme imkânı buldular. Gençlerin sorularını yanıtlayan Dr. NACAR, sağlık mesleklerinin yoğun kişisel özveri gerektiren ve merkezinde insan sevgisi olan meslekler olduğunu belirtip ‘Gençler, mutlaka sevdiğiniz işi yapın ve işinizde en iyi olmaya çalışın, sağlık meslekleri ancak insanın severek yapabileceği bir iştir’ dedi

Etkinlik, gençlerin katılımcılara yönelik soru-cevap bölümüyle sona erdi. Katılımcılar, gençlerin cesaretli ve bilinçli sorularını takdir ederek, onların geleceklerine yönelik umutlarını güçlendirdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.