TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Kulak Burun Boğaz hekimlerine Balcalı’da kadavra kursu

Çukurova Kulak Burun Boğaz Derneği tarafından bu yıl 21.'si düzenlenen Videokonferanslar Kongresi, 9-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Adana'da büyük bir başarıyla gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 11:09
Kaynak: BÜLTEN
Kulak Burun Boğaz hekimlerine Balcalı’da kadavra kursu

Çukurova Kulak Burun Boğaz Derneği tarafından 2002 yılından itibaren bu sene 21.si düzenlenen ulusal çaplı 21.Videokonferanslar Kongresi kapsamında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı ile birlikte Prof. Dr. Süleyman Özdemir başkanlığında  Anatomi Laboratuvarında kadavra üzerinde kurs gerçekleştirildi.

Kursta 100 ün üzerinde KBB asistan ve uzmanına kadavralar üzerinde eğitim verildi. Aynı gün içerisinde 5 tane ayrı konuda kurs verilmesi açısından ve kursiyer-katılımcı sayısı açısından alanında ülke çapında çok önemli bir toplantı olduğu vurgulandı.

Kulak Burun Boğaz hekimlerine Balcalı’da kadavra kursu 2

Kursun Başkanlığını yapan Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Taze donmuş kadavralar üzerinde estetik burun ameliyatı (rinoplasti), endoskopik (kamera ile) sinüzit ameliyatları, yüz plastik cerrahi ameliyatları, endoskopik kulak ameliyatları ve tüm Türkiye’de üçüncü kere yapılan tükürük bezi endoskopisi ( sialendoskopi) kurslarının düzenlendiğine işaret ederek, Türkiye'nin çok önemli kliniklerinden alanında uzman  KBB hocalarının eğitici ve konuşmacı olarak bulunduğu kursların başarı ile tamamladığına vurgu yaptı.

Kulak Burun Boğaz hekimlerine Balcalı’da kadavra kursu 3

Bölgemizin yüz akı ve camiada saygı ile izlenen Videokonferanslar toplantısı Adana’da 300 ün üzerinde katılımcı, 77 konuşmacı, 17 panel ve 3 canlı cerrahi ile 2 gün boyunca devam etti.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.