TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mersin'de yol çalışmaları gece gündüz devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, Mersin genelinde yol ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Özellikle ana arterlerde ve önemli kavşak noktalarında yapılan çalışmalar, sürücülerin güvenliği ve konforunu artırmayı hedefliyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.05.2024 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 14.05.2024 10:38
Kaynak: BÜLTEN
Mersin'de yol çalışmaları gece gündüz devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kent genelinde yol ve asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Ekipler, özellikle ana arterlerde çeşitli kurumların altyapı kazı çalışmaları sonucunda ve ömrünü tamamlayan yollarda meydana gelen bozulmaları kapsamlı bir çalışma ile yeniliyor.

PLANLI ÇALIŞMALARLA YOL YENİLEME

Planlı bir şekilde yürütülen çalışmalar kapsamında Mezitli, Yenişehir ve Tarsus'ta asfalt yollardaki deformasyonlar Büyükşehir ekipleri tarafından tespit edilerek işaretleniyor ve kesme çalışması yapılarak alt zemin güçlendiriliyor. Ardından bu alanlar yol kotuna göre yeniden asfalt dökülerek yenileniyor.

GECELERİ DE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Gündüz trafiğin yoğun olduğu yerlerde çalışmalar geceleri yapılıyor. Şehrin her noktasında belli bir program dahilinde çalışarak yol bakım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam eden ekipler; sürücülerin güvenliği ve konforunu artırmayı hedefleyerek, gün içinde trafik yoğunluğunun fazla olduğu önemli kavşak noktalarını gece çalışmasıyla yeniliyor.

Mersin'de yol çalışmaları gece gündüz devam ediyor 2

Son zamanlarda Tarsus, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde periyodik olarak devam eden yol bakım ve onarım çalışmaları kapsamında;

Tarsus ilçesine bağlı Kırklarsırtı Mahallesi, Kasım Ekenler Bulvarı'ndaki kavşak ile Mezitli ilçesi Kuyuluk Kavşağı içinde asfalt yenileme çalışması yapıldı. Yenişehir ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Demokrasi Kavşağı yolunda da kısmi kaplama çalışması gerçekleştirildi.

KOORDİNELİ ÇALIŞMALARLA HİZMET SÜREKLİLİĞİ

Koordineli olarak devam eden çalışmalarla birçok ilçede; sıcak asfalt, sathi kaplama, yol bakım-onarım, yeni yol açma, kaldırım yapım bakım ve onarım işlemlerini aralıksız sürdüren Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, biten çalışmaların hemen ardından plan ve program dahilinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Mersin'de yol çalışmaları gece gündüz devam ediyor 3

YETKİLİLER YOL ÇALIŞMALARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı yetkilileri, yaptıkları açıklamada, "Mersin'in her yerinde vatandaşlarımızın daha konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Planlı bir şekilde yürüttüğümüz çalışmalarla ana arterler ve diğer yollardaki bozulmaları onarıyor, yeni yollar açıyoruz. Yol çalışmalarımızla ilgili vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendiriyor ve programımıza alıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.