TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mersin Üniversitesi Ödül ve Teşvik Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu

Mersin Üniversitesi, akademik ve idari personelinin, öğrencilerinin ve üniversite dışındaki paydaşların başarılarını ödüllendirmek için düzenlediği törende, bilim, sanat ve spor alanlarındaki katkılar taltif edildi.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 11:03
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 11:03
Kaynak: BÜLTEN
Mersin Üniversitesi Ödül ve Teşvik Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu

Mersin Üniversitesi akademik ve idari personelinin, öğrencilerinin ve üniversite dışındaki kişi, kurum veya kuruluşların; bilim, sanat ve spor alanlarında özgün ve topluma katkı sunan çalışmalarının desteklenmesi ve göstermiş oldukları üstün başarının ödüllendirilmesine yönelik düzenlenen “Mersin Üniversitesi Ödül ve Teşvik Töreni”, Üniversitemiz Akdeniz Kültür Merkezi’nde 9 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirildi.

Törene, Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin Deniz Ticaret Odası (MTDO) Meclis Başkanı Jozef Atat, Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu ve Genel Sekreteri Mesut Öztürk ile yönetim kurulu üyeleri, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı ve Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk, Üniversitemiz Genel Sekreteri İsa Değirmenci, Rektör Danışmanlarımız Prof. Dr. Ayla Özer, Prof. Dr. Tuğba Yelken, Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Doç. Dr. Buğra Sarı ve Doç. Dr. Erhan Arslan, dekanlar, yüksekokul ve merkezlerim müdürleri, daire başkanları, akademisyenler ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından Devlet Konservatuvarı öğretim üyeleri Doç. Çiğdem Sığırcı ve Doç. Mehmet Özkanoğlu gitar ve şan dinletisi gerçekleştirdi. Dinletinin ardından öğretim üyelerine Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar tarafından çiçek takdim edildi.

YAŞAR: "BİLGİNİN VE AKLIN ÜSSÜ OLAN ÜNİVERSİTEMİZİ BU DOĞRULTUDA GELİŞTİRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

"Bugün çok değerli personelimiz ile sevgili öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası bilim dünyasına katkılarını ve dış paydaşlarımızın Üniversitemize olan desteklerini ödüllendirmek üzere bir aradayız." diyerek açılış konuşmasına başlayan Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, "Bu anlamlı günde, bu büyük ve başarılı aile tablosunu birlikte görmek benim için bir gurur vesilesi. Konuşmama Atatürk’ün şu sözleriyle başlamak istiyorum: “Bir ulusun asker ordusu ne kadar güçlü olursa olsun, kazandığı zafer ne kadar yüce olursa olsun, bir ulus ilim ordusuna sahip değilse, savaş meydanlarında kazanılmış zaferlerin sonu olacaktır. Bu nedenle bir an önce büyük, mükemmel bir ilim ordusuna sahip olma zorunluluğu vardır.” Mersin Üniversitesi olarak bizler de Atatürk’ün işaret ettiği bu ilim ordusunun önemli bir parçası olarak azimle ve kararlılıkla üretmeye devam ediyoruz. Bilginin ve aklın üssü olan Üniversitemizi bu doğrultuda geliştirmek için elimizden geleni yapıyoruz." dedi.

Mersin Üniversitesi Ödül ve Teşvik Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu 2

Liyakatı esas alan ve başarıyı ödüllendiren bir üniversite kültürü yaratmanın temel amaçları arasında yer aldığını belirten Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar, "Bu ailenin her bir bireyinin kendini değerli ve mutlu hissettiği bir çalışma ortamı oluşturmak temel hedefimiz. Ayrıca Üniversitemizi, sanayi ile buluşturmak ve tüm paydaşlarıyla ortak iş birliklerini geliştirmek için çabalarımızı da artırma gayretindeyiz. Mersin Üniversitesi olarak ülkemizin teknolojik altyapısını güçlendirmek, bilim ve sanayi alanlarında ilerlemek amacıyla atılan adımların her birinde ayak izimizin olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün "Başaracağım" diye başlayarak sonunda "Başardım" diyebilen çalışma arkadaşlarımızı, başarılı öğrencilerimizi ve Üniversitemize önemli katkıları olan dış paydaşlarımızı taltif etmek için bir aradayız.” ifadelerini kullandı.

YAŞAR: ÜNİVERSİTEMİZ, KENTİMİZ VE BÖLGEMİZ İÇİN BİR AMİRAL GEMİSİ HALİNE GELDİ.

Önemli bir motivasyon kaynağı olan bu törenin altyapısı uzun sürece yayılan hazırlıkların bir sonucu olduğunu dile getiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar, “Bu yıl öncelikle bir “Ödül ve Teşvik Komisyonu” oluşturduk. Söz konusu komisyon, iç ve dış paydaşlarımıza verilecek ödüllerin kapsamını ve içeriğini düzenledi. Komisyonumuzun oluşturduğu Ödül ve Teşvik Yönergesi ile 2023 özelinde ödül alacak kurum ve kişiler belirlendi. Bugün hem iç hem de dış paydaşlarımızın ödüllerini vereceğiz. Değerli çalışma arkadaşlarım ve sevgili öğrencilerim; Üniversitemiz sizlerin çalışmaları ile kentimizin ve bölgemizin adeta bir amiral gemisi haline geldi. Hep birlikte Üniversitemizi daha da iyi seviyelere taşıyacağız. Buna inancım tam. Bugün ödül alacak tüm öğrencilerimizi, öğretim elemanlarımızı, idari personelimizi ve  dış paydaşlarımızı en içten duygularımla kutluyorum. Uzun mesailer harcayarak “Ödül ve Teşvik Yönergesi”ni oluşturan Ödül ve Teşvik Komisyonumuz ile törende emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni başarı hikâyelerini ödüllendirdiğimiz bir sonraki törenimizde görüşmek dileğiyle." ifadelerini kullandı.

Mersin Üniversitesi Ödül ve Teşvik Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu 3

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Açış konuşmasının ardından Üniversiteye Katkı Ödülü'nün takdimine geçildi. Bu yılki Üniversiteye Katkı Ödülü’nü, Türkiye’nin en modern Denizcilik Fakültesi binasının inşasını tamamlayarak Üniversiteye ve şehre kazandıran Mersin Deniz Ticaret Odası aldı. Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine ödüllerini ve hediyesini Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar takdim etti.

Aldıkları ödül sonrası konuşan Mersin Deniz Ticaret Odası Başkanı Cihat Lokmanoğlu, tüm donanımlara sahip oldukça modern şekilde tasarlanan Denizcilik Fakültemizin yeni binasında sektöre hizmet edecek nitelikli mezunların çıkacak olmasından dolayı çok mutlu olduklarını ifade ederek Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar nezdinde tüm Mersin Üniversitesi ailesine teşekkürlerini iletti.

Üniversiteye Katkı Ödülü’nün ardından, tören, Bilim Ödülü'nün takdimiyle devam etti. Sağlık Bilimleri alanında Prof. Dr. Selahattin Çayan ve Fen Bilimleri Alanı’nda ödül almaya hak kazanan Prof. Dr. Nadir Dizge ve Prof. Dr. Caner Özdemir’i ödüllerini Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar sundu.

Üniversite Tercih Ödülü’nü, gerçekleştirilen üniversiteye girişi sınavı sonrasında ilk 5000 öğrenci arasına giren ve Üniversitenin Tıp Fakültesi’ni tercih eden öğrenci Emel Dağtekin kazandı. Emel Dağtekin, ödülünü Rektör Prof. Dr. Erol Yaşar’ın elinden aldı.

Patent, Faydalı Model ve Tescil Ödülü’nü kazanan Eczacılık Fakültesimden Doç. Dr. Selda Doğan Çalhan, Güzel Sanatlar Fakültesinden Prof. Dr. İlhami İlhan, Mühendislik Fakültesinden Doç. Dr. Önder Albayrak, Doç. Dr. Hüseyin Mutlu, Doç. Dr. İskender Özkul ve Doç. Dr. Rükan Genç Altürk’e ise ödüllerini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hakan Öztürk verdi.

Törende TÜBİTAK ile diğer uluslararası ve ulusal bilimsel araştırma projelerinde yürütücü olarak yer alan öğretim elemanlarımıza ve uluslararası bilimsel dergilerde yayını bulunan öğretim elemanlarına da Bilimsel Faaliyetlere Teşvik Ödülü Üniversite yönetimi ve dekanları tarafından takdim edildi.

Son olarak; Eğitim ve Öğretim Faaliyetleri Teşvik Ödülü, Kurumun İşleyiş ve Faaliyetlerine Katkı Ödülü, Yılın Yüksek Lisans, Doktora ve Sanatta Yeterlik Tez Ödülü, Öğrenci Temsil Ödülü ve Aktif Öğrenci Topluluğu Ödülü sahiplerine de belgeleri takdim edildi.

Tören, toplu fotoğraf çekimi ve fuaye alanında gerçekleştirilen kokteyl ile sona erdi.

Mersin Üniversitesi Ödül ve Teşvik Töreni'nde ödüller sahiplerini buldu 4

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.