TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Müdür Dingil, Simav’da kooperatif başkanları ve muhtarların taleplerini dinledi

MÜDÜRÜ DİNGİL, SİMAV’DA KOOPERATİF BAŞKANLARI VE MUHTARLARIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2023 10:02
Haber Güncellenme Tarihi: 04.05.2023 10:05
Kaynak: Haber Merkezi
ilkhaber-gazetesi.com
Müdür Dingil, Simav’da kooperatif başkanları ve muhtarların taleplerini dinledi

Simav Orman İşletme Müdürlüğünde incelemelerde bulunan Kütahya Orman Bölge Müdürü Erdal Dingil, kooperatif başkanları ve muhtarları ziyaret ederek, taleplerini dinledi ve görüş alışverişinde bulundu.

Simav Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülen ormancılık faaliyetlerinin kontrolünü gerçekleştiren Bölge Müdürü Erdal Dingil, Simav ziyaretinde tomruk, inşaatlık ve doğramalık kereste gibi ağaç ürünlerin yanı sıra çeşitli sektörlerde kullanılmak üzere ahşap ürünlerin de satışını yapan Koyuncuoğlu Şirketini gezerek, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Naşa, Kiçir, Alasöğüt ve Kiçir Orman Emvali Depolarını ziyaret eden Müdür Erdal Dingil, personel ile bir araya geldi ve önem verilmesi gereken konular üzerinde talimat verdi.

Kiçir Orman İşletme Şefliği sıklık bakım sahasında yapılan incelemelerde bakım patikalarına dikkat edilmesinin altını çizen Müdür Dingil, daha sonra Akdağ ve Hisarbey köylerini ziyaret etti. Orman Kanununda yapılan değişikliklerin orman köylüsüne ve kooperatiflerine olan katkılarının aktarıldığı ziyarette, muhtarlar ve kooperatif başkanları da hazır bulundu.

Orman köylüsünün olumsuz yaşam şartlarını iyileştirmek, onların sosyoekonomik sorunlarını çözmek ve orman köylerinin kalkındırılmasına imkan sağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Dingil,” Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ziyaret ve bilgilendirme toplantıları ile sorunlar ilk ağızdan yerinde dinlenirken aynı zamanda fikir alışverişin de bulunma imkanı da sağlanmış oluyor” dedi.

Bölge Müdürlüğü Erdal Dingil’e inceleme ve ziyaretlerinde Simav Orman İşletme Müdür Yardımcısı Serdal İnce ve Orman İşletme Şefleri eşlik etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.