TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öğretmenlere saldırı protesto edildi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Adana Şubeler Platformu, Eğitim Sen Adana Şube ve Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyeleri, Öğretmenlik Meslek Kanunu’na dair taleplerini iletmek için meslektaşlarının dün gittikleri Milli Eğitim Bakanlığı önünde darp edilerek gözaltına alınmalarını protesto etti.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2024 15:57
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2024 15:57
Kaynak: Haber Merkezi
Öğretmenlere saldırı protesto edildi

Atatürk Parkı’nda bir araya gelen eğitimciler basın açıklaması yaptı.  Açıklamaya siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri de katılarak destek verdi.  Açıklamada, KESK Dönem Sözcüsü Adana Şube Başkanı Fatih Toprak ve Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası kurucu üyesi Duygu Yılmaz birer konuşma yaptı.

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu asla kabul etmeyeceğiz

İlkhaber Gazetesi'nden Bayram BULUT'un haberine göre; Burada ilk olarak konuşan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası kurucu üyesi Duygu Yılmaz, meslektaşlarına dönük yapılan saldırıyı kınadı. Haklarını almak için süreksiz bir eylem başlattıklarını ve kararlı olduklarını dile getiren Yılmaz, “Sendikal mücadele hakkı meşru bir mücadele hakkıdır. Bizim olanı mücadele ederek kazanacağız. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu asla kabul etmeyeceğiz” dedi.

Haklı mücadelemiz için alanlardayız

KESK Dönem Sözcüsü Fatih Toprak ise, “Bizler haklı mücadelemiz için alanlardayız, bizler kimseye saldırmıyoruz, sadece emeklerimizin karşılığını istiyoruz. Emeğimizin sömürülmesini istemiyoruz. Saldırıya uğramak istemiyoruz” diye konuştu.

Baskılar bizi yıldıramaz

Mücadeleyi büyüteceklerini aktaran Toprak, “Öğretmen Sendikası'nın haklı talepleri üzerinden; Öğretmenlik Meslek Kanunu ile yaşanılacak hak kayıplarına karşı, özel okul, ücretli, sözleşmeli, kadrolu, uzman, baş gibi sıfatlarla öğretmenlik mesleğine dayatılan parçalı istihdama karşı, atama yönetmeliğindeki hukuksuzluğa karşı, eğitimin ticari ve piyasacı uygulamalarına karşı ortak hareket ediyoruz. Eğitim Sen olarak mücadelemizi büyütüyoruz, dayanışma ile haklar alınana kadar arkadaşlarımız ile bir aradayız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.