TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Öztoprak: Emeklilerin refahı için yola çıktım

Adana’nın basın sektörünün sevilen isimlerinden Emekli Gazeteci Neslihan Öztoprak, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkan adayı oldu. Öztoprak, emeklilerin daha refah bir yaşam sürdürmesi için yola çıktığını ve bu doğrultuda çalışacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2024 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 14.04.2024 15:53
Kaynak: Haber Merkezi
Öztoprak: Emeklilerin  refahı için yola çıktım

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi seçimlerine sayılı günler kaldı. Emeklilerde seçim heyecanı yaşanırken, Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanlığı için Neslihan Öztoprak aday olarak yola çıktı. Gece gündüz demeden mahalle mahalle, ilçe ilçe gezerek emeklilere ulaşan Öztoprak, emeklilerin sorunlarını dinleyip onlarla ne yapılabileceğine yönelik fikir alışverişinde bulunuyor.

Evsiz Emekliler Ev Sahibi Olacak

İlkhaber Gazetesi'nden Bayram BULUT'un haberine göre; Mevcut yönetim kadrosunda yer alan Neslihan Öztoprak, emeklilerin daha refah bir yaşam sürdürmesi için yola çıktığını ve bu doğrultuda çalışacağını söyledi. Emekliler için önemli projelerinin olduğuna dikkat çeken Öztoprak, evsiz emeklileri ev sahibi yapmaya yönelik projelerinden bahsetti. Emeklilerin büyük bir bölümünün kirada oturduğunu ve aldıkları maaşların kiralara bile yetmediğini bildiğini ve bu nedenle böyle bir projesinin olduğunu aktardı.

Önemli Projeleri Bulunuyor

Emeklilerin hayatının her alanında önemli gelişmelerin yaşanacağı projelerini başkan olması durumunda faaliyete geçireceklerini anlatan Öztoprak, projelerini şöyle sıraladı;

“Herkese açık lokal ve internet sağlamak,  ücretsiz kültür gezileri düzenlemek, Emeklilerin hayatını kolaylaştıracak toplantılar, yemekler ve konaklama imkanları sunmak için sosyal donatı projeleri oluşturmak, Emeklilerle kahvaltı ve istişare toplantıları düzenlemek, basın, yayın organları ve sivil toplum örgütleriyle iş birliği yapmak, mali harcamaların altı aylık dilimler halinde herkese açık bir şekilde panoya asılmasını sağlamak, Evsiz emeklileri ev sahibi yapacak projeleri hayata geçirmek işte onlardan bazıları.”

Neden Aday Oldu?

Neden ay olduğunu da açıklayan Öztoprak, “Dernek üyesi olarak bir önceki yönetimi, yönetici olarak da mevcut yönetimi yakından tanıma şansı yakaladım. Seçimden 6 ay sonra yapılanların idealimle uyuşmadığını ve emekli haklarının ihlal edildiğini fark ederek aday olmaya karar verdim. Başta akrabalara tanınan imtiyazlar, sonrasında hesabını bilmediğimiz harcamalar gibi olaylar beni çok rahatsız etti. Birçok konuda karşı oy kullanarak bu duruma şerh koydum” dedi.

Kadınlar Derneğimizde Daha Aktif Olmalı

Kadınların dernekte daha aktif olması gerektiğini, ancak derneklerinde kadının adının dahi olmadığını anımsatan Öztoprak, “Emekliler Derneği üyelerinin çoğu kadın, dul ve yetimden oluşmasına rağmen, dernekte erkek egemenliği hüküm sürüyor. Kadınların daha aktif, daha katılımcı olması gereken derneğimizde maalesef kadının adı dahi yok. Oysa sosyalleşme ve dayanışma gerektiren bu kurumda toplumsal olaylara ışık tutacak aydınlatıcı ve bilgilendirici toplantılar, seminer yapılabilir. Dernek korosu ve gönüllüler ekibi kurulup aktif çalışmalar gerçekleştirilebilir” diye konuştu.

Yaşanan Tüm Sorunları Biliyoruz

Emeklilerin ve dul ve yetimlerin aldıkları maaşların yetersizliğine de dikkat çeken Öztoprak, “Son dönemde emeklilerimizin aldıkları maaşlar yetmez oldu. Alınan bu maaşlarla emeklilerimiz geçinemiyor. Bu önemli konunun sık sık dile getirilmesi ve kamuoyu oluşturulması gerekli. Emeklilerin sorunlarını hepimiz biliyoruz. Bende tamda bu nedenle yola çıktım. Emeklilerimizin bu saatten sonra rahat yaşam sürmeleri için gerekli adımları atacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz yeter ki birlik olalım. Beraberliğimizi koruyalım” ifadelerini kullandı.

Neslihan Öztoprak Kimdir?

1971 yılında Adana’da doğan Neslihan Öztoprak, ilk ve orta öğretimini Adana'da tamamladıktan sonra muhasebe ve vergi uygulamaları alanında yüksek eğitim aldı. Uzun yıllar reklam ve basın sektöründe çalıştıktan sonra Türkiye Emekliler Derneği üyesi olan Öztoprak, şu anda derneğin yönetiminde eğitim sekreteri olarak görev yapıyor. İki kız çocuğu annesi olan Neslihan Öztoprak, derneğin yönetiminde daha etkin rol alarak emeklilerin haklarını savunmayı hedefliyor.

adana

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.