TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı

Sabancı Vakfı tarafından 'Hatay'a 3 Ayda 3 Okul' projesi kapsamında Reyhanlı'da yaptırılan Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik etkinlik gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2023 13:10
Haber Güncellenme Tarihi: 28.11.2023 13:10
Kaynak: ALİ GÜRELİ
Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı

Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketi Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile Sabancı Vakfı tarafından 'Hatay'a 3 Ayda 3 Okul' projesi kapsamında Reyhanlı'da yaptırılan Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik etkinlik düzenlendi.

"Asrın felaketi" olarak tanımlanan 6 Şubat'taki depremlerde büyük yıkıma uğrayan hoşgörünün merkezi medeniyetler kenti Hatay'ın Reyhanlı ilçesine Sabancı Vakfı tarafından 'Hatay'a 3 Ayda 3 Okul' projesi ile lise kazandırıldı.

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı 1

Enerjisa Hatay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adı verilen ve bu yıl eğitime başlanan toplam 15 bin metrekare alana sahip okul, 24 derslikten oluştu. İngilizce hazırlık sınıfı bulunan okulda "Yenilenebilir Enerji", "Elektrik-Elektronik Teknolojisi" ve "Endüstriyel Bakım Onarım" alanlarında eğitim altyapısı olan 12 atölye ve 6 branş laboratuvarı yer aldı. Bunların yanı sıra 200 kişi kapasiteli konferans salonu ile spor salonu bulunan okulda, Sabancı Holding'in eğitime yönelik desteği devam etti.

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı 3

Türkiye'yi derinden sarsan depremlerin ardından bölgenin ve bu bölgede yaşayan vatandaşların iyileşmesi için var gücüyle çalışmaya devam eden Sabancı Grubu gönüllüleri, bu kapsamda söz konusu okulda ‘Görsel Sanatlar Atölyesi’, ‘Müzik Atölyesi’ ve ‘Kütüphane’ kurdu. Yapılan çalışmalar bununla sınırlı kalmayıp, öğrencilere ‘STEM’ eğitimi, ‘Görsel Sanatlar Atölyesi’, ‘Müzik Atölyesi’ de düzenledi.

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği ile eğitime katkı 2

Okulda eğitim alan depremzede öğrenciler, okulun açılışında, "Bölgedeki en önemli konuların arasında çocukların, gençlerin ve öğretmenlerin okul ortamında buluşması ve eğitimin kaldığı yerden devam etmesi yer alıyor. Eğitim varsa gelecek var, medeniyet var, yaralarımızı sarmak var. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Hatay'ı ve bölgedeki tüm şehirleri yeniden ayağa kaldırmak için Vakfımız ve Sabancı Topluluğu olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz." diyen başta Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı olmak üzere Sabancı Holding yöneticileri ve çalışanlarına teşekkür etti.

Kaynak: ALİ GÜRELİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.