TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sezer: 13 kez şampiyon olduk

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi, 15 Mayıs mutabakatlarına göre Adana’da bir kez daha eğitim-öğretim ve bilim hizmetleri alanında yetkili sendika oldu. Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, 13 kez şubeler arasında üye kayıt sayısında şampiyon olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2024 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 29.05.2024 16:51
Kaynak: Haber Merkezi
Sezer: 13 kez şampiyon olduk

Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi Adana Öğretmenevi’nde düzenlenen 16. Geleneksel Basın Buluşması'nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Kahvaltılı etkinlikte bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, yetki bayrağını 10 yıldır ellerinde bulundurduklarını anlattı. Bir ayda 771 üye kaydıyla da rekor kırdıklarını ifade eden Başkan Sezer, 10 yıl önce 10 bine yakın olan üye sayılarını bugün 12 bin civarına taşıdıklarına dikkat çekti. Sezer, hedeflerinin 15 bin üyeye ulaşmak olduğunu söyledi. Adana’da 30 binin üzerinde eğitimcinin bulunduğunu belirten Başkan Sezer, özel sektörde düşük maaşla çalışmak zorunda kalan öğretmenlere de sendikalaşma çağrısı yaptı.

İlkhaber Gazetesi'nden Bayram BULUT'un haberine göre; Adana’da en fazla üyeye sahip olan yetkili sendika anlatan  Başkan Sezer, “Sendikamız 14 Şubat 1992 yılında kuruldu. 32 yıl önce kurulan Memur-Sen’in de öncüsü, lokomotifi Eğitim-Bir-Sen Adana Şubesi olarak 10. Yetki yılımızı 15 Mayıs’tan sonra kutluyor olmak çok kıymetli. O gündür, bu gündür yetki bayrağımız devam ediyor. Geçen 12 yılda bir-iki küçük ilçemizde yetki el değiştirdi ama sonra tekrar daha güçlü bir şekilde yetkimizi aldık. Bu çok kıymetli bir başarıdır. 10’uncu kez üst üste Adana genelinde yetkili olmak muhteşem bir şey” dedi.

Adana’da, eğitim çalışanları arasındaki sendikaya yaklaşık 4 bin üye fark atarak yetkili sendika olduklarına vurgu yapan Başkan Sezer, “2022 yılında muhteşem kazanımlar elde ettik.2023 yılı Nisan ayı bizim için durağanlaştı. Belki bir miktar aşağıya, sonra da yukarıya doğru yükselmeye başladığımız bir dönem oldu. O dönemde Adana şubesi olarak Türkiye genelinde şampiyon olduk. 2023 yılı Mayıs ayında yine şampiyon olduk. Haziran ayında yine şampiyon bizdik. 13 ay üst üste yükselmeye başladık. Eylül ayına geldiğimizde 771 üye kaydıyla rekor kırdık. 13 ay şampiyon olduk” diye konuştu.

Üyeleri olsun olmasın haksızlığa uğrayan tüm eğitimcilerin yanlarında olduklarının altını çizen Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, başarılarındaki en büyük etkenin bu olduğunu ifade etti. Öğretmenlik Meslek Kanununun TBMM’ye sevk edildiğini hatırlatan Başkan Sezer, eksiklerin tamamlanacağına inandığını söyledi.

 Eğitimde şiddetin de önüne geçilmesini istedi. Öğretmenlerin hepsinin kadrolu olması gerektiğini kaydeden Başkan Sezer, “Hepsinin kadrolu olması gerektiğini yıllardır söylüyorum. Israr ediyorum. Hala da ısrar etmeye devam edeceğiz. Öğretmenlik Meslek Kanunu önümüzdeki günlerde TBMM’ye girerse, orada diyoruz ki sadece devlette çalışanlara değil özel sektörde çalışanlar için de bir kanun çerçevesi çizilmelidir. O arkadaşlarımız derse giriyor, asgari ücret alıyor. Belki asgari ücreti bile alamıyor. Bunlar hoş olmayan şeyler. Onun için özel sektördeki eğitim çalışanları ya da devlette çalışan ücretli öğretmenler bizim sendikaya üye olamıyorlar ama işçi sendikalarına üye olabilirler” ifadelerini kullandı.

29 Mayıs’ın, aynı zamanda İstanbul’un Fetih günü olduğunu kaydeden Eğitim-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, “İstanbul Fethi’nin 571. Yıl dönümünde bir çağ kapandı, bir çağ açıldı. Bu önemli bir başlangıçtı. Onun için o dönemde başta Fatih Sultan Mehmet olmak üzere emeği geçen herkese Allah rahmet eylesin” dedi.

Gazze saldırılarını kınayan Sezer, “Bunun yanında Ekim’de başlayan Gazze’de, tabiri caizse katliam var. Bununla ilgili ülkelerden bazen ses çıkmayabiliyor. Özellikle bazıları da destek veriyor, Amerika gibi. Batı’da bazı ülkeler, şunu söyleyebilirim. Muhteşem bir uyanış var. Yani bu insanların dinine, diline, ırkına ve cinsiyetine bakılmaz. Bir yerde bir haksızlık varsa, bir zulüm varsa, bir soykırım varsa buradan tüm insanlığın buna karşı çıkması lazım. Bu dünyanın neresinde olursa olsun ama bu 21. Yüzyılda, iletişim çağında, sosyal medyanın revaçta olduğu bir dönemde bu kadar herkesin gözünün içine baka baka Amerika’nın ya da işte İngiltere’nin, batıdaki bazı ülkelerin ısrarla destek vermesini kınıyoruz. Orada, son rakamlara göre 35-40 bin Filistinli hayatını kaybetti. Enkazın altında kalanlar da var” şeklinde konuştu.

adana

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.