TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TISİAD'ta Mehmet Salih Çelik güven tazeledi

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TISİAD) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa yeniden Mehmet Salih Çelik seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 09:40
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 10:50
Kaynak: AYDIN GÖKÇEOĞLU
TISİAD'ta Mehmet Salih Çelik güven tazeledi

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (TISİAD) 6. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa yeniden Mehmet Salih Çelik seçildi.

TISİAD Olağan Genel Kurul Toplantısı Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantıya Esenyurt Belediye Başkanı ve TISİAD Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Akdeniz Belediyesi Eş Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, MESİAD Başkanı Adnan Gündoğdu, GİŞKAD Başkanı Mürvet Beydağı, Mersin Ekonomi Platformu (MEP) Başkanı Servet Özkaya, TISİAD yönetim kurulu, yurtdışı ve yurt içi temsilcileri, üyeleri ve iş insanları ile çok sayıda üye katıldı.

TISİAD Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Selahattin Balkan, genel kurulda yaptığı konuşmada, dernek olarak çok başarılı çalışmalar yaptıklarını belirterek, artık uluslararası bir dernek haline geldiklerini söyledi.

Başkan Mehmet Salih Çelik ise şunları kaydetti:

“Temel ilkemiz derneğimizin demokratik bir işleyişle yürümesi oldu. Yönetim Kurulu'muzun yanı sıra üyelerimizin dernek çalışmalarından haberdar olmaları ve dernek faaliyetlerine aktif bir şekilde dahil olmaları için düzenli üye buluşmaları gerçekleştirdik. Derneğimizin aidiyet duygusunun günden güne güçlendiğini gururla söylemek isterim.

Derneğimize üyelikler artık kişi bazlı değil şirket esaslı olarak kabul ediliyor. Bugün, Mersin başta olmak üzere ülkemizin farklı kentlerinden saygın şirketler TISİAD ailesinin içinde yer alıyor. Tabii ki üyelerimizin gelişimi, güçlenmesi bizim önceliklerimizden. Üyeler arası ticari faaliyete müthiş önem veriyoruz ve çok önemli cirolar sadece dernek içi ticaretimizle gerçekleşti. Irak ve IKBY’de yaptığımız temaslar, girişimler ve açtığımız temsilciliklerden ayrıca söz edeceğim ama üyelerimizin bu bölgeye yaptığı yatırım ve ticaretin bu iki yılda çok daha iyi bir yere bu adımlarımız sayesinde geldiğini söylemeliyim."

Çelik, Habur Sınır Kapısı’nda hızlı geçişlerin daima gündemlerinde olduğunu, hem Ticaret Bakanlığı hem Irak’ta bu konuda temaslarının sürdüğü bilgisi verdi.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde, Mehmet Salih Çelik yeniden başkanlığa seçilirken, yönetim kurulu ise Hakan Burgazlı, Mustafa İmrak, Recep Metin, Cavidan Demirağ, Sıddık Özer, Hava Arslan, H. Mert Avcı, Ahmet Çani, Aysun Yazıcıoğlu, Şehmuz Aşkın, İdris Balkan, Serdal Çürük, Nesih Aktepe ve Ferit Hillez'den oluştu.

Kaynak: AYDIN GÖKÇEOĞLU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.