TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Vali Köşger Seyhan İlçesi muhtarlarıyla bir araya geldi

Adana Valisi Köşger, muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıda, mahalle sorunlarının çözümü için iş birliği vurgusu yaptı. Muhtarlar, kaldırım işgalleri, pazar yerleri, sel baskınları gibi konularda taleplerini iletti.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 10:05
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 10:29
Kaynak: BÜLTEN
Vali Köşger Seyhan İlçesi muhtarlarıyla bir araya geldi

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, Seyhan ilçesinde görev yapan muhtarlarla bir toplantı düzenledi. Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleşen buluşmada, muhtarların talep ve beklentilerini dinlemek amacıyla bir araya gelindi.

Adana’da muhtarlarla ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyleyen Vali Köşger, “Daha önce görev yaptığımız yerlerde muhtarlarımızla mutat bir şekilde başta belediye yetkililerimiz olmak üzere, bütün bölge müdürlerimizin, ilçe müdürlerimizin, daire amirlerimizin hazır bulunduğu toplantılar düzenliyorduk. İlimizde de muhtarlarımızla ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Toplantıda muhtarlarımız mahalleleriyle ilgili sorun ve taleplerini ilk ağızdan iletecekler. Burada daha çok biz değil muhtarlarımız konuşacak. Yani bu toplantımız, bizim not alacağımız ve arkadaşlarımızın dinleyeceği bir toplantı. Muhtarlarımız, mahallelerimizin sorunlarını hangi daire ile ilgiliyse bizlere iletecekler ve daire amirlerimiz o sorunu anında çözebiliyorsa gerekli talimatı vererek o sorunun çözülmesi için süreci başlatacaklar; ancak zaman isteyen, para isteyen, proje gerektiren sorunlarda notlarını alacaklar, ayrıca bizler de ilgili sorun ve talepleri not ederek daire amirlerimizin sorunları çözüp çözmediklerini kontrol edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Muhtarlarımız en uç noktada, en kılcal noktada olan sorunları bize aktaran yetkililerdir diyen Vali Köşger, “Muhtarlarımızın iki yönü var. Bir taraftan demokratik hakkını kullanarak halkın içinden seçilen muhtarlarımız, diğer taraftan devletimizin de mahallelerdeki en üst görevlileri. Muhtarlarımızın bunun idrakinde, şuurunda olması gerekmektedir. İleteceğiniz sorunlar, mahallenizin ve vatandaşlarımızın sorunları. Dolayısıyla mahallelerle ilgili sorunları o mahallenin en üst yetkilisi olan sizlerden dinlemek çok önemli.” dedi.

Vali Köşger, “Muhtarlarımızdan bu toplantılara önem vermelerini istiyoruz; çünkü ildeki her dairenin en yetkilileriyle muhatap olma ve sorunlarını iletme şansları var. Adana’nın en büyük ve ülkemizin en büyük ilk on ilçesi içerisinde yer alan Seyhan ilçemizdeki 96 mahalle muhtarımızla yaptığımız toplantımız hayırlı olsun.” dedi.

Toplantının devamında muhtarlar mahalleleriyle ilgili taleplerini söz alarak Vali Köşger’e ilettiler.

Kaldırım işgalleri, pazar yerleri, bağımlılık, yağmur sonrası oluşan sel baskınları, eğitim, elektrik, yol ve asfalt çalışmaları, yıkılan ağır hasarlı binaların molozlarının kaldırılması gibi konularda talep ve sorunların dile getirildiği toplantıda Vali Köşger, aktarılan hususların çözümüne ilişkin gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti, toplantıya katılım gösteren muhtarlara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Toplantıda Vali Yardımcısı Dr. Mustafa Yiğit, Seyhan Kaymakamı Ekrem İnci ile kamu kurumu temsilcileri de hazır bulundu.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.