banner6

Yüksel: Sağlıkta şiddet son bulsun

Yıllarca SES Adana Şube Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten Muzaffer Yüksel, veda konuşması yaparak görevini sonlandırdı.

Yüksel: Sağlıkta şiddet son bulsun

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Yıllarca SES Adana Şube Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten Muzaffer Yüksel, veda konuşması yaparak görevini sonlandırdı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adana Şubesi 10’uncu Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Türk İş Toplantı Salonu’nda gerçekleşen kurula,   Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeydan Karalar, Adana Barosu Başkanı Veli Küçük ile kentteki siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Genel Kurulun açılış konuşmasını SES Adana Şube Başkanı Muzaffer Yüksel yaptı. Yüksel, bu seçimde aday olmadığını ve bu konuşmasının veda konuşması olduğunu söyledi. Sendikaları hakkında bilgiler veren Yüksel, sağlıkta yaşanan sorunlarına değindi. Sağlıktaki sorunların kışkırtıldığını ve sağlıkta şiddetin önemli bir sorun haline getirildiğini dile getiren Yüksel, sağlıkta şiddet yasasının hayata geçirilmesini isteyerek,  15 Mart grevine çağrı yaptı. Yüksel, “  Mart ayında Ankara’da Büyük Beyaz Eylem Mitingi yapacağız. 17 Nisan’da da tüm sağlık ve sosyal hizmet işyerlerin de grev yapacağız. Şiddete hayır demeliyiz. İnsanlar birbirine şiddet uygulamamalı.” dedi.

Genel kurul ile yeni seçilecek kişilere başarılar dileyen Yüksel, “Genel kurulumuz  emekçilerin yararına olacak. Yeni seçilecek kişilere başarılar diliyorum. Her zaman onların yanında olacağımı belirtiyorum” ifadelerini kullandı.

 Tek liste ile gidilen seçimlerde yönetim kurulu asil üyeliğine Halide İnci, Haşim Çağrı, Azad Keskin, Hüseyin Yılmaz, Selma Doğan Çinkır, Erhan Öksüz, M. Enis Akyüz seçildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42