TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zeydan Karalar, Pınarbaşı’nda tekrarlanacak seçim öncesi Deniz Yağan’a destek verdi

Kayseri'nin Sarız ilçesinde Ömer Faruk Eroğlu'nu ziyaret eden Başkan Zeydan Karalar, halk tarafından sıcak karşılandı. Adana'da haksızlığa karşı ses yükselten Karalar, Deniz Yağan'ı destekleyerek seçim mesajı verdi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 12:06
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 12:06
Kaynak: BÜLTEN
Zeydan Karalar, Pınarbaşı’nda tekrarlanacak seçim öncesi Deniz Yağan’a destek verdi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 31 Mart Yerel Seçimlerini kazandığı halde, seçimin haksız yere iptal edilmesi sonucu yeniden seçim yapılacak Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesine gitti. Başkan Zeydan Karalar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan’a destek olmak için Kayseri Pınarbaşı ilçesinde esnafla bir araya geldi, mitinge katıldı ve ilçe halkına seslenip destek istedi. 

Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ile seçim otobüsünden halka hitap eden Başkan Zeydan Karalar, coşkulu ve samimi bir kalabalık tarafından karşılandı. 

HAKSIZLIK SON BULSUN

Adana’nın ve Adanalının haksızlığa karşı sesini her daim yükselttiğini aktaran Başkan Zeydan Karalar, “Bir halk, bir hak gasp edildi. Seçilmiş, mazbatayı alması gereken bir belediye başkanı, hiçbir gerekçe yokken seçimin iptali üzerine görevine başlayamadı. Biz de haksızlığa uğramış Deniz Başkan’ı desteklemeye geldik. İnşallah bu seçimi alacağız ve her türlü koşulda Deniz Başkan’ın yanında olacağız. Burada çok sayıda Adanalı kardeşim oy kullanıyor ve onlara çağrıda bulunuyorum. Adanalı haksızlığa gelemez. Adanalı haksızlığa uğramışların hep yanında olmuştur. Biz de Deniz Başkanın yanındayız” dedi. 

PINARBAŞI HALKI GEREKENİ YAPACAKTIR

 Pınarbaşı halkının hakkettiği yönetim anlayışına 2 Haziran’dan sonra Deniz Yağan ile kavuşacağını ifade eden Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Türkiye’de İstanbul seçiminden sonra haksız, gerekçesiz şekilde iptal edilen seçimlerden bir tanesi de Pınarbaşı seçimidir. Kayseri halkının seçimde gereğini yapacağını ve Deniz kardeşimizin seçileceğine inanıyorum. Her eyleminde, projesinde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak onun yanında olacağız. Buranın bir eksiği olan asfalt şantiyesi kurulması için yardımcı olacağız. Bunun sözünü veriyorum.”

HALKA DOĞRU HİZMET ETTİĞİMİZ İÇİN BAŞARI KAZANDIK

Adana’da elde edilen tarihi seçim başarısına da değinen Başkan Zeydan Karalar, “Milletin hakkını, hukukunu koruduğumuz, ekonomik mucizeye imza attığımız, insanlarımıza; ayrım yapmadan eşit hizmet götürdüğümüz için, milletimizin parasını yediemin gibi koruduğumuz için; uzun yıllar kazanılamayan ilçeleri de kapsayan önemli bir başarıya imza attık” diye konuştu.

YOLUMUZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN YOLUDUR

Başkan Zeydan Karalar, sözlerine şöyle devam etti: Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dürüstlük ilkesinden ayrılmayız. Ulu Önderimiz der ki; ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.’ Biz de işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilelebet payidar kalmasındaki her aşamada çaba göstermek zorundayız. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka bir yolumuz yoktur, bu yoldan ayrılmadan dimdik yürümeye devam edeceğiz.”

Başkan Zeydan Karalar, Pınarbaşı halkına seslenerek, haksızlığa karşı gereken cevabı 2 Haziran günü sandıkta vermeleri çağrısında bulundu ve sandıklara sahip çıkılması çağrısı yaptı. 

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.