Kreş öğrencilerinin mezuniyet sevinci Kreş öğrencilerinin mezuniyet sevinci

EMRE EKİCİ

ADANA (İLKHABER)- Yüreğir Belediyesi Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in talimatıyla merkeze uzak ya da kırsal mahallerde yaşayan vatandaşların il veya ilçe merkezine gitmek zorunda kalmadan PTT hizmetlerinden yararlanabilmesi için ‘Konteyner PTT’ hizmeti tasarlandı.

konteynerler, şubeleri olarak hizmet verecek.

Yüreğir Belediyesi’nin PTT Adana Başmüdürlüğü ile yaptığı iş birliğiyle tasarlanan ve belediye şantiyesinde üretilen ‘Konteyner PTT’, merkeze uzak yaşayan vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak. İlk olarak Yakapınar ve Solaklı mahallelerinde hizmet verecek. Bir konteyner de emeklilerin keyifle vakit geçirdiği Kışla Emekli Kütüphanesi yanına yerleştirilecek.

‘Küçük PTT merkezi’ olarak nitelendirilen ve her türlü tahsilat, para yatırma, posta, kargo gönderme gibi işlemleri yapacak şekilde dizayn edilen konteyner şubelerde, sigorta ve askerlik borçlanmasına kadar tüm işlemler yapılabilecek.

Çözüm üreten bir anlayışla hizmet sunduklarını kaydeden Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Konteyner PTT şubelerimiz vatandaşlarımız için büyük kolaylık sağlayacak. Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımız artık şehir merkezine gitmeden PTT ile ilgili bütün işlemlerini kolaylıkla yapabilecek. Çözüm üreten bir belediye olarak hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Mahalle sakinlerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.