İBRAHİM BAYSAL

ADANA (İLKHABER) – Yüreğir Belediyesi, ilçe sakinlerine aile içi iletişim, öfke kontrolü, stres ve kaygı ile baş etme (örn;sınav kaygısı) ve çevresel sorunlarla başa çıkmalarına yardımcı olmak için ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Hafta içi 09.00 ile 16.00 saatleri arasında sunulan hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, belediyenin 444 80 44 çağrı merkezini arayarak randevu oluşturabilir.

Y. Adana Demirspor - Beşiktaş maçının biletleri satışta Y. Adana Demirspor - Beşiktaş maçının biletleri satışta

Hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, belediyenin 444 80 44 çağrı merkezini arayarak randevu oluşturuyor. Alınan randevu sonrası Psikolojik Danışman Fatma Züleyha Kızılkaya ve Psikolojik Danışman Merve Turan, ev ziyaretleri yaparak yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor. Yapılan görüşme sonucunda psikolojik tedavi ya da psikiyatrik müdahale gereksinimi olan vatandaşların derhal hastanelere sevkleri sağlanıyor.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, yoğun hayat mücadelesi içinde birçok vatandaşın zaman zaman birtakım sıkıntılar yaşayabildiğini söyledi. Başkan Kocaispir, “Bu gibi dönemlerde vatandaşlarımızın problemlerinin çözülmesi ve günlük yaşam kalitelerinin artırılması amacıyla profesyonel destek sağlıyoruz. Gerekli danışmanlık desteğini almak isteyen ailelerimiz ve bireylerimiz ücretsiz verdiğimiz bu hizmetimizden yararlanabilirler” şeklinde konuştu.