Ahmet Akdeniz

ADANA (İLKHABER)-Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, ORKÖY kredilerinin yüzde 20’sinin hibe olduğunu geri kalanının ise 5 ila 7 yıl arasındaki sürede faizsiz olarak geri ödendiğini söyledi.

Adana, 2022 yılında GSYH'de 33. sırada yer aldı Adana, 2022 yılında GSYH'de 33. sırada yer aldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından orman köylülerine yönelik üretimi arttırma projelerinden biri olan Orman ve Köy İlişkileri (ORKÖY) Projesi ile orman köylüleri desteklenmeye devam ediyor. Proje kapsamında köylülere kredi desteği sağlanıyor. Köylüleri rahatlatan proje halk tarafından tam not alıyor.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü ORKÖY faaliyetleri kapsamında üreten orman köylülerine maddi destekte bulunmaya devam etti.. Bu kapsamda 2023 yılında Kadirli Orman İşletme Müdürlüğün’de 108 aileye, 19 milyon TL kredi desteği sağlandı. Sumbas ilçesi dahilindeki orman köylerine üretim mekanizasyonu konusunda 11 adet 4×4 traktör düzenlenen törenle sahiplerine teslim edildi. Düzenlenen teslim törenine Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran ve Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz katıldı.

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, yapılan desteklerin yüzde 20’sinin hibe olduğunu söyledi. Geri kalanının ise 5 ila 7 yıl arasında  faizsiz geri ödemesinin olduğuna dikkat çeken Yılmaz, “Orman Genel Müdürlüğü olarak kırsalda bulunan köylülerimizi desteklemeye devam etmekteyiz. Bu desteklerin yüzde 20'si hibe olup, 5-7 yılda faizsiz geri ödeme şeklindedir. Traktör alan köylülerimize hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmak nasip olsun” dedi.

Daha sonra traktör kredisi verilen vatandaşlara sertifikaları verildi.  Krediden faydalanan orman köylülerimiz, memnuniyetlerini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti.