Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıldönümü ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü törenleri kentte Atatürk Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

ÇELENK SUNULDU

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu. Ardından şehitler için bir dakika saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu.

ADANALILARIN BAYRAMINI KUTLADILAR

Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı 6

Kürşat'ın "Bozkırdan Nişantaşı'na Bir Türkü Tiyatrosu" Pozantı'da sahnelendi Kürşat'ın "Bozkırdan Nişantaşı'na Bir Türkü Tiyatrosu" Pozantı'da sahnelendi

Daha sonra ise Tarihi Kız Lisesi’nde tebriklerin kabulü gerçekleşti. Son olarak ise, Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenen geçit töreni gerçekleşti. Adana Valisi Süleyman Elban, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar askeri üstü açık araçtan Adanalıların bayramını kutladı.

Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı 4

CUMHURBAŞKANI’NIN MESAJI OKUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zafer Bayramı ile ilgili mesajı okundu. Garnizon komutanlığında görevli bir üst teğmen, günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Konuşmanın ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve milli direniş anısına şiirler okundu.

 GEÇİT TÖRENİ

Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı 7

Son olarak ise geçiş töreni gerçekleşti. Geçiş töreninde askerleri birlikler ile askeri araçlar ve gaziler geçiş yaptı. Vatandaşlar askerlerin geçişini güçlü alkışlarla destekledi. Anne ve babaları ile tören gelen çocuklar askerlerin geçişleri esnasında ellerinde ki Türk Bayraklarını güçlüce salladı.

Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı 2Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı 3

Adana’da 30 Ağustos Zafer Bayramı

KİMLER KATILDI

Törene, Adana Valisi Süleyman Elban, 6. Kolordu Komutanlığı Komutan Yardımcısı Tuğgeneral Mustafa Cüneyt Arıkan, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana milletvekilleri, kent protokolü ve vatandaşlar katıldı.

HATIRA FOTOĞRAFLARI ÇEKTİRDİLER

Törenin ardından vatandaşlar Adana Valisi ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ile hatıra fotoğrafları çektirdi.