Adanaspor, ligin 3. haftasında deplasmanda karşılaştığı Ankara Keçiörengücü maçında son saniyelerde yediği gol ile maalesef puan alamadan döndü.

Rakibe göre iyi oynadı mı deseniz? Hayır! Daha kötü oynadı ama rakipte de pek bir şey yoktu bence.. Ancak Adanaspor’dan daha iyi oynadıkları kesin ve 3 puanı hak ettiler.

Şöyle baktığımızda iki denk ekibin karşılaşmasıydı. Her iki ekip de genç kadrodan oluşmaktaydı. Maçta en çok isteyen taraf ise ev sahibi ekip Keçiörengücü’ydü. Adanaspor sürenin çoğunda savunma ağırlıklı oynayıp, uzun paslarla gol aradı ama öyle çok önemli gol denilebilecek bir pozisyonları olmadı.

İşin kötü tarafı ise son saniyelerde yenilen goldü. Pozisyon tamamlansa zaten hakem maçı bitirecekti. Artık şansızlığına mı diyelim Adanaspor’un bu ikinci maçını kaybetmesi oldu. Çünkü geçtiğimiz hafta evinde Şanlıurfaspor karşısında da son dakikada yedikleri gol ile 3 puanı rakibe kaptırdılar.

Heyecan yapmayıp, orta alan ve savunmada dikkatli olsalar bence sıkıntı olmazdı diye düşünüyorum. Sağlık olsun diyelim. Önemli olan bundan sonra buna daha dikkat etmeleri.. Yoksa bugün iki beraberlik ile toplamda 5 puanı olacaktı.

Lig zorlu bir lig.. Her puan altın değerinde.. Özellikle sezon sonunda bir puanın önemini daha iyi anlayabiliriz. Bir puan küme de düşürür, şampiyon da yapar. O bakımdan bu ligde her puanın değerini iyi bilmeli..

Adanaspor, aslında son haftalarda birkaç transfer daha yaptı ve kadrosunu güçlendirdi. Burada biraz daha zamana ihtiyaçları var bence.. Futbolcuların uyumu sürecini geçirmeleri ile birlikte daha iyi olacaklardır diye düşünüyorum.

Evet! Lig zorlu ve bir o kadar da keyifli.. Bu zorlu maratonda kentimizin ekibi Adanaspor’un zamanla daha iyi olacağına inanıyoruz. Basit hatalardan puan kayıpları iyi olmuyor ancak tez zamanda toparlanıp o şaşalı günlerine de dönmelerini bekliyoruz. Başarılar dileğiyle..