TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bayraktar: Enerji sektöründe dışa bağımlılığı bitirildiğinde Türkiye daha güçlü olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Zonguldak'ta maden ocağında işçilerle iftar yaparak önemli mesajlar verdi. Türkiye'nin enerji dışa bağımlılığını sonlandırma hedefine vurgu yapan Bakan Bayraktar, madenciliğin stratejik önemine ve iş sağlığı güvenliğine önem verdi.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
Bayraktar: Enerji sektöründe dışa bağımlılığı bitirildiğinde Türkiye daha güçlü olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Zonguldak'taki TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü'nde maden işçileriyle bir araya gelerek iftarını açtı. -360 kotta maden ocağında işçilerle buluşan Bakan Bayraktar, Türkiye'nin enerji sektöründeki dışa bağımlılığını azaltma hedefi ve iş sağlığı güvenliği konularında önemli mesajlar verdi.

DIŞA BAĞIMLILIĞIN SONLANDIRILMASI

Bakan Bayraktar, maden işçilerine hitaben yaptığı konuşmada enerji sektöründeki dışa bağımlılığın sona erdirilmesinin önemine vurgu yaptı. Yerli kaynakların ve enerji kaynaklarının ekonomiye katılmasının gerekliliğini vurgulayan Bayraktar, kömürden yenilenebilir kaynaklara kadar tüm yerli kaynakların kullanılması gerektiğini belirtti.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

Maden işçilerinin sağlık ve güvenliğinin öncelik olduğunu vurgulayan Bakan Bayraktar, madencilik sektörünün stratejik ve değerli bir sektör olduğunu ifade etti. İş sağlığı ve güvenliğinin önemine dikkat çeken Bayraktar, işçilerden sağlık ve güvenlik konularında taviz vermeden çalışmalarını istedi.

GELECEK İÇİN ÇALIŞMA ZAMANI

Bakan Bayraktar, Türkiye'nin ekonomik sıkıntılarını aşmanın, ülke kaynaklarını ekonomiye katmakla mümkün olduğunu belirtti. Ülkenin enerji sektöründe dışa bağımlılığı bitirildiğinde Türkiye'nin daha güçlü ve büyük bir ülke olacağını vurgulayan Bayraktar, önlerindeki 4 yıllık süreçte gece gündüz demeden çalışmanın önemine değindi. Bu süreçte enerji sektöründeki dışa bağımlılığın sonlandırılmasının ön planda olduğunu ifade etti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar'ın Zonguldak'taki maden işçileriyle iftar sofrasında buluşması, enerji sektöründeki dışa bağımlılığın azaltılması ve iş sağlığı güvenliği konularının önemine dikkat çektiği bir etkinlik olarak değerlendirildi.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.