TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Borsa İstanbul'da Katılım Finans Sekmesi yayınlanmaya başladı

Borsa İstanbul, yatırımcıların Katılım Finans Kriterlerine uygun finansal araçlara ve bu ürünlere yatırım yapma imkanları ile ilgili bilgilere toplu şekilde ulaşma imkânı sağlayan Katılım Finans Sekmesi'ni internet sitesinde yayımlamaya başladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 12:17
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 12:17
Kaynak: Haber Merkezi
Borsa İstanbul'da Katılım Finans Sekmesi yayınlanmaya başladı

Borsa İstanbul, Katılım Finans Kriterlerine uygun finansal araçlara ve bu ürünlere yatırım yapma imkanları ile ilgili bilgilere toplu şekilde ulaşma imkanı sağlayan Katılım Finans Sekmesi'ni Borsa İstanbul internet sitesinde yayımlamaya başladı.

Yapılan açıklamaya göre, bu adımın amacı yatırımcıların Borsa İstanbul’da işlem gören katılım finans enstrümanları hakkında detaylı bilgi elde etmelerini sağlamak ve bu ürünlere erişimlerini kolaylaştırmak olarak belirlendi. Ayrıca, bu adımın katılım finansı alanındaki farkındalığı artırmaya yönelik önemli bir adım olduğu vurgulandı.

Açıklamada, Borsa İstanbul Katılım Finans Sayfaları'nda aşağıdaki bilgilere erişilebileceği belirtildi: 

"Borsa İstanbul Katılım Finans Sayfalarında,

- Borsa İstanbul’da işlem gören katılım esaslı paylar, bu payların seçim kriterleri ve piyasa değerleri ile bu paylar üzerinden hesaplanan pay endeksleri, endekslerin içerikleri ve geçmiş performansları;

- Borsa İstanbul’da işlem gören çeşitli kira sertifikaları (Hazine, Özel); (TL, USD, EUR, Altın); (Yurtiçi, Yurtdışı); (İhraç Tarihi, Vade, İhraç Büyüklüğü)

- Kira sertifikaları fiyatları üzerinden hesaplanan BIST-KYD Kira Sertifikaları Endeksleri ve bu endekslerin geçmiş performansları;
Türk Lirası Gecelik Katılım Referans Getiri Oranı TLREFK, hesaplanma yöntemi ve geçmiş değerleri;

- BIST Altına Dayalı Endeksler, hesaplanma yöntemi ve geçmiş değerleri;

- Kira sertifikaları kullanılarak geri alma taahhüdü ile satım ve geri satma taahhüdü ile alım işlemleri yapılabilen “Taahhütlü İşlemler Pazarı” gibi merak edilen tüm detaylara erişilebilmektedir."

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.