TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak gördüklerini belirterek, "Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz." dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz''

Haber Giriş Tarihi: 01.07.2024 15:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.07.2024 16:28
Kaynak: AA
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak gördüklerini belirterek, "Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz." dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam Eliz Otel'de partisinin Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Seçimler bitince muhalefetin vaat yağmurunun da sonuna gelindi. Gençlere, kadınlara, esnafa, emekliye verilen sözlerin tamamı unutuldu." dedi.

Erdoğan, (Muhalefet belediyeleri) Belediye binalarını, LGBT paçavralarıyla donatmak dışında herhangi bir icraatları olmadı." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan ifadeleri şöyle:

"Toplumda yabancı düşmanlığını ve sığınmacı nefretini körükleyerek hiçbir yere varılamaz.Siyasi kazanım uğruna nefret siyasetine tevessül edilmesini acizlik olarak görüyoruz.Muhalefet içindeki radikal unsurların da kışkırtmasıyla 28 Şubat dönemini anımsatan uygulamalar yeniden devreye alınmak isteniyor. Buna müsaade edilmemeli. Muhalefetin aklıselim sahibi aktörlerinden, eski Türkiye'nin kötü hatıralarını tekrar canlandıran sahnelerin önüne geçilmesi noktasında çaba bekliyoruz. Dün Kayseri'de küçük bir grubun yol açtığı müessif olayların sebeplerinden biri, muhalefetin zehirli söylemleridir."

recep tayyip erdoğan

"Gündemdeki meseleleri çözüme kavuşturacağız"

Erdoğan, sokak hayvanları konusunda da "Milletimizi bizar eden başıboş köpek sorunu olmak üzere, şu an ülkemizin gündeminde olan meseleleri kati bir çözüme kavuşturacağız." ifadelerini kullandı.

"Şehirlerimizi depreme dayanıklı hale getireceğiz"

Cumhurbaşkaın Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremleri anımsatarak, "6 Şubat'ta yaşadığımız acıların tekrarlanmaması için tüm gücümüzle, tüm imkanlarımızla şehirlerimizi depreme dayanıklı hale getireceğiz." diye konuştu.

Erdoğan’dan Belediye Başkanlarına Uyarı ve Tavsiyeler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanlarına yaptığı konuşmada, harcamaların helal ve yasal yollardan yapılması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, milletin parasının isabetli kullanılmasının ve israftan kaçınılmasının önemine dikkat çekti. Kaynağı belirsiz paralarla gündeme gelenleri örnek göstererek, AK Parti’nin bu tür yanlışlara müsamaha göstermeyeceğini belirtti.

Erdoğan, belediye başkanlarının milletin hizmetkarı olduğunu, halkın her zaman yanında olmaları gerektiğini söyledi. Yoksulları ve muhtaçları bulup yardım etmelerini, görev süreleri dolduğunda tüm şehir sakinlerinin memnuniyetini kazanmalarını istedi. Erdoğan, belediye başkanlarının ayrımcılık yapmadan tüm şehir halkının başkanı olması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında, belediye başkanlarının güçlülerin değil, sessiz yığınların ve yoksulların yanında yer almasının önemine dikkat çeken Erdoğan, bu sorumluluğun layıkıyla yerine getirilmesi halinde milletin ve kendisinin gözünde başarılı olacaklarını ifade etti.

Kaynak: AA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.