TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından kadın girişimcilere özel destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı kapsamında kadın girişimcilere özel destekler sunacak. İşte destek hakkında detaylar...

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 12:28
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 12:28
Kaynak: Haber Merkezi
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından kadın girişimcilere özel destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilere yönelik özelleşmiş desteklerle temiz teknoloji alanındaki girişimcileri teşvik etmeyi amaçlayan Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (GCIP) Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı için başvuruların başladığını duyurdu.

TÜBİTAK'ın ana yürütücülüğünde gerçekleştirilen Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı'nın (GCIP) 2. fazında, temiz teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilerin ürünlerinin ticari performansını artırmak, yatırıma hazır hale getirmek ve küresel pazara açılmalarını sağlamak için özel bir modül olan "Temiz Teknoloji Alanında Kadın Girişimciler için Yatırıma Hazırlık ve Küreselleşme Modülü" eklenmiştir.

Program kapsamında, hızlandırıcı faaliyetler ve yarışmalar aracılığıyla temiz teknoloji çözümleri, yenilikçi girişimcilere dönüştürülecek. Ayrıca, teknoloji doğrulama ve yatırıma hazırlık bileşenleri sayesinde temiz teknoloji girişimcileri ulusal ve küresel pazarlara hazırlanacaklar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TÜBİTAK iş birliği içinde yürütülen projede, kadın girişimcilere "Toplumsal Etkide Öncü Kadın Girişimci Desteği", "Yenilikçi Kadın Girişimci Desteği", "En İyi Gelişim Gösteren Kadın Girişimci Desteği", "Genç Kadın Girişimci Desteği" kategorilerinde destek sağlanacak. Bu desteklerle kadın girişimcilerin teknoloji alanındaki başarıları ve katkıları teşvik edilerek, toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçlendirilmesi hedeflendiği açıklandı.

GCIP TÜRKİYE 2024 HIZLANDIRICI PROGRAMINA BAŞVURULAR 15 MAYIS’A KADAR DEVAM EDECEK

GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı Programı başvuruları, GCIP resmi web sitesi üzerinden devam ediyor. Başvurular, 15 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.

2024 Hızlandırıcı Programı'na seçilecek takımlar arasından, kurucularından en az biri kadın veya en az bir üst düzey yöneticisi kadın olan takımlar özel modüle dahil edilecekler.

Seçilen adaylar, 2024 yılı Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan GCIP Türkiye 2024 Ulusal Akademisi'ne davet edilecekler. Ağustos-Kasım 2024 tarihleri arasında ise eğitim ve mentörlük hizmetleri alarak temiz teknolojiler alanındaki yenilikçi iş fikirlerini geliştirme fırsatı elde edecekler.

Modül altında, girişimlerin yatırıma hazırlık seviyeleri uzmanlar tarafından değerlendirilecek. Gelişime açık konularda takımların ihtiyaçlarına özel uzman mentörler atanacak ve ustalık atölye çalışmaları ile yatırımcı buluşmaları düzenlenecek. Bu şekilde, kadın girişimcilere özel destek ve yönlendirme sağlanarak temiz teknoloji alanındaki yenilikçi projelerin geliştirilmesi ve küresel pazarlara açılması hedeflenmektedir.

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.