TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Adana Eczacı Odası, meslekte 30 ve 50 yılını dolduran eczacılara ‘Hizmet Ödülü Plaketi’ verdi.

Adana Eczacı Odası, meslekte 30 ve 50 yılını dolduran eczacılara ‘Hizmet Ödülü Plaketi’ verdi. Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Doğal afetlerin herkesi derinden sarstığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 04.05.2023 19:04
Haber Güncellenme Tarihi: 04.05.2023 19:04
Kaynak: Haber Merkezi
ilkhaber-gazetesi.com
Adana Eczacı Odası, meslekte 30 ve 50 yılını dolduran eczacılara ‘Hizmet Ödülü Plaketi’ verdi.

ADANA (İLKHABER) –  Adana Eczacı Odası, meslekte 30 ve 50 yılını dolduran eczacılara ‘Hizmet Ödülü Plaketi’ verdi. Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Doğal afetlerin herkesi derinden sarstığını söyledi.

14 Mayıs Eczacılık Bayramı nedeniyle her yıl geleneksel olarak verilen ‘Hizmet Ödülü Plaketi’ bu yıll genel seçimler nedeniyle öne alındı. 64. Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı AK Parti MKYK üyesi Fatma Güldemet Sarı, CHP 28. Dönem CHP Adana Milletvekili adayı Ecz. Burhanettin Bulut ile çok sayıda eczacı plaket törenine büyük ilgi gösterdi.

11 İlde yaşanan depremi 81 ilde derinden hissettikleri söyleyen Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Pandeminin ardından yaşanan doğal afetlerin herkesi derinden sarstığını söyledi. Yalbuzdağ, “14 Mayıs Eczacılık Bayramı’mızda her yıl geleneksel olarak verdiğimiz plaketleri bu yıl genel seçimler nedeniyle öne aldık. Pandemi sürecinde halk sağlığını ihmal etmeden görevimize 7/24 fedakarca devam ettik. Asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz yaşanan depremlerde de biz eczacılar aynı özveri ile görevimizi yerine getirdik. Bizlerde depremzede olmamıza rağmen diğer illerdeki depremzedelerimizi ilaçsız bırakmadığımız gibi gıda ve hijyen malzeme desteği de sağladık. Bu vesileyle karşılık gözetmeden, fedakarca destek olan yönetim kuruluma ve tüm meslektaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Doğal afetler yaşamımızda her zaman olacak ama tedbiri elden bırakmamak gerekir. Dayanıklı bina yapmaktan ziyade deprem dostu binalar yapılmalıdır. Bugün plaketlerini vereceğimiz eczacılık mesleğinde duayen olmuş meslek büyüklerimizin yaydığı ışıktan feyz alarak yolumuza devam edeceğiz. Mesleğimize ömrünün neredeyse yarısını vermiş duayen meslektaşlarımıza hem teşekkür ediyoruz hem de sağlıklı, uzun yıllar diliyoruz.” diye konuştu.

ECZ. BURHANETTİN BULUT, “ODA KURUCULARIMIZIN EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMADIK”

Eczacılık mesleğinde 30 yılını dolduran ADEO Önceki dönem başkanlarından ve CHP 28. Dönem CHP Adana Milletvekili adayı Ecz. Burhanettin Bulut’ta bir plaket aldı. Bulut yaptığı kısa konuşmada Eczacı olmaktan gurur duyduğunu söyledi. Bulut, “Eczacı olarak hepimiz mesleğimize çok katkı verdik. Yaşımızın en güzel çağlarını odamıza verdik. Adana Eczacı Odası kurucularımızın emeğini boşa çıkarmadık. Eczacı odamızın öğrettikleri ile ben milletvekili oldum. 18 yılımı odacılığa verdim. Onunda sonucunu aldım. Hem böyle bir mesleği icra ettiğim için hem de Adana eczacı odasının üyesi olduğum için gurur duyuyorum.” diye konuştu.

30 VE 50 YILINI DOLDURAN ECZACILARA PLAKETLERİ VERİLDİ

Lagos Balık’ta düzenlenen törende eczacılık mesleğinde 50 Yılını dolduran; Ecz. Ahmet Gergin, Ecz. Ahmet Kuddusi Çalatlı, Ecz. Cengiz Tümer, Ecz. Emine Alıcı, Ecz. Emine Şükran Özel, Ecz. Lütfiye Emel Duran, Ecz. Metin Güler, Ecz. Münir Tekgül, Ecz. Remziye Gök, Ecz. Sema Akyalçın, Ecz. Ümit Sezginsoy, Ecz. Yaşar Ülkü Özcandan ve Ecz.Yusuf Sevindik ile 30 Yılını dolduran; Ecz. Adnan Menderes Gökce, Ecz. Ahmet Erdoğan, Uzm. Ecz. Ahmet Han Alpman, Ecz. Ali Çevrim, Ecz. Ali Değer, Ecz. Ayşegül Sarı, Ecz. Burhanettin Bulut, Prof. Dr. Eda Kumcu, Ecz. Ersin Eda Taş, Ecz. Ersun Özkan, Ecz. Faruk Önal, Ecz. Fatıma Yahşi, Ecz. Filiz Ercan, Ecz. Gani Karaca, Ecz. Gülgün Üstün Zülkadiroğlu, Ecz. Hakan Türkmen, Ecz. Hüseyin Ergün İçaçan, Ecz. Kezban Tangerli Atıcı, Ecz. Meryem Meltem Bilgin, Ecz. Mustafa Gökmen, Ecz. Mustafa Karnas, Ecz. Okan Yüce, Ecz.Şule Turan ve Ecz.Zekeriya Önal’a plaketleri Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ecz. Erdem Kızıltepe, Ecz. Ezgi Elekarışmaz, Ecz. Hakan Deniz, Ecz. Mehmet Ceyhun Dalkır, Ecz. Mehlika Şahindal, Ecz. Selin Öztanrıöver ile 64. Dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı AK Parti MKYK üyesi Fatma Güldemet Sarı tarafından verildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.