TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aksöz ‘gönül belediyeciliği’  için yola çıktı

Midyat Belediye Başkan Adaylığı için yola çıkan Aksöz’den net mesajlar: “Bizimkisi ‘Bugün git, yarın gel’ belediyeciliği olmayacak.” 

Haber Giriş Tarihi: 31.08.2023 16:48
Haber Güncellenme Tarihi: 31.08.2023 16:48
Kaynak: Haber Merkezi
ilkhaber-gazetesi.com
Aksöz ‘gönül belediyeciliği’  için yola çıktı

AHMET AKDENİZ

MARDİN(İLKHABER)-Midyat Gelinkaya’da iki dönem belediye başkanlığı görevini üstlenen Mehmet Aksöz, rotayı bu kez Midyat Belediye Başkanlığı’na çevirdi. Aksöz, bölgede sağlık sorunu yaşayan ve acil durumda olan vatandaşları özel aracıyla Diyarbakır ve çevre illerdeki hastanelere ulaştırması gibi özverili ve yardımseverliği ile de biliniyor. Midyat Belediye Başkan Adaylığı için yola çıkan Aksöz, İLKHABER’e konuştu. Adaylık sürecinden ve amaçlarından bahseden Aksöz, net mesajlar verdi. “Her zaman söylediğim gibi halkın talebi doğrultusunda çalışacağım. Bizimkisi ‘Bugün git, yarın gel’ belediyeciliği olmayacak” ifadelerini kullanan Aksöz, “Sokaklardayız, evlerdeyiz. Ama dediğim gibi peyderpey. Kanaat önderleri ile birlikte görüşmelerimiz oluyor. Seçim yaklaştıkça saha çalışmalarımız daha da hız kazanacak. Hangi dinden, renkten, kültürden olursa olsun hiçbir zaman hiç kimseyi kapımızdan çevirmedik, çevirmeyeceğiz de… Vatandaşın işini elimizden geldiği kadar ve tabii kanunlar çerçevesinde çözmeye çalışacağız” dedi. 
2014 yılında da Midyat Belediye Başkanlığına aday olduğunu ancak bazı nedenlerden dolayı geri çekilmek zorunda kaldığını kaydeden Aksöz, bu durumun kimi vatandaşlarda şüpheye yol açtığını belirtti. Basın aracılığıyla kamuoyuna seslenen Aksöz, “Adaylıktan asla çekilmeyeceğim. Bunun garantisini de veriyorum. Namus sözü olsun. Ne olursa olsun sonuna kadar götüreceğim” sözleriyle dikkat çekti. 
ÖNCELİĞİMİZ HALK İLE BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞAMAK
Aksöz, şunları aktardı: “1962 doğumluyum. Midyat Gelinkayalıyım. İki dönem Gelinkaya’da belediye başkanlığı yaptım. Lise mezunuyum. Midyat Belediye Başkan Adayı olarak yoluma devam ediyorum. Biz siyasetçiyiz. Gönül belediyeciliğinin nasıl olduğunu herkese göstermek kaydıyla bu yola çıktık. Biz halkın iradesi doğrultusunda o makama geliyorsak yine halkın talebi, ihtiyacı ve isteği doğrultusunda çalışmalar yürüteceğiz. Çıkıp ‘deniz getireceğiz’ diyemeyiz. Halk neyi talep ederse imkanlarımız eşliğinde hareket edeceğiz. Öncelikli amacım halk ile barış içerisinde yaşamak. İnsanlara doğru ve yerinde hizmeti götürmek. Vatandaş ile diyalog içerisinde olacağımız bir alanı inşa etmek istiyoruz.” 
SAHADA BEKLENTİ YÜKSEK 
“Gelinkaya’da iki dönem belediye başkanlığı yaptığım süreçte halk çalışmalarımızdan memnundu” diyen Aksöz, “Gelinkaya’ya belediye başkanı olarak seçildiğimde bölgenin ne suyu vardı ne de kanalizasyon alt yapısı. Yolları kötüydü, çocukların oyun oynayabileceği bir parkı dahi yoktu. Tüm bunları yerine getirdik. Elektrik sorunlarını düzenledik, gençler için halı sahalarını inşa ettik. 3 anayolu açtık, faaliyete soktuk. Bu yüzden sadece Gelinkaya’da değil, başka beldeler tarafından da talep gördük. Halk istediği için bu kez Midyat adına yola çıktık. ‘Sizin icraatlarınız geleceğimizin teminatı’ dediler. Halk istemeseydi yolculuğum zaten başlamazdı. Sahada bana dair beklenti yüksek. Midyat’ta 6 tane belde belediyesi var. Bu belde belediyeleri arasında ise oylar 15-17 bin arasında. Beldeler münasip gördü, halkın teveccühü ile biz yola koyulduk” yorumunda bulundu. 
‘Midyat’a belediye başkanı olursanız yapacağınız ilk proje, çalışma ne olacak?’ sorusunu da yanıtlayan Aksöz, konuşmasına şöyle devam etti: “Şu an için ne söylersem yalan olur. Belediyenin son durumunu, bütçesini bilmeden konuşmam doğru olmaz. Her zaman söylediğim gibi halkın talebi doğrultusunda çalışacağım. Bizimkisi ‘Bugün git, yarın gel’ belediyeciliği olmayacak. Böyle bir ahlakımız yok. Seçime daha 7 ay var. Çalışmalarımızı peyderpey yürütüyoruz. Sokaklardayız, evlerdeyiz. Ama dediğim gibi peyderpey. Kanaat önderleri ile birlikte görüşmelerimiz oluyor. Seçim yaklaştıkça saha çalışmalarımız daha da hız kazanacak. Hangi dinden, renkten, kültürden olursa olsun hiçbir zaman hiç kimseyi kapımızdan çevirmedik, çevirmeyeceğiz de… Vatandaşın işini elimizden geldiği kadar ve tabii kanunlar çerçevesinde çözmeye çalışacağız. Biz halkımıza efendilik yapmaya gelmeyeceğiz biz halkımızın hizmetkarı olmaya talibiz kapımız ve makamımız sürekli halkımıza açık olacak halkımızın randevu almasına gerek kalmaksızın halkımızın emrinde olacağız.” 
ADAYLIKTAN ASLA ÇEKİLMEYECEĞİM 
Aksöz son olarak, “Midyat Belediye Başkanlığına 2014 yılında tekrar aday olmuştum. Bir sözüm vardı, müracaat ettiğimde demiştim ki ‘bu adaylık bana nasip olmazsa aday olan diğer isme destek vereceğim’ diye. Çekilmek zorunda kalmıştım. Şimdi ki adaylığımda ise bazı vatandaşlar ile karşı karşıya geldim. ‘İnşallah tekrar çekilmezsin’ şeklinde göndermeler yapılıyor. Hala şüphesi olanlara buradan seslenmek istiyorum, adaylıktan asla çekilmeyeceğim. Bunun garantisini de veriyorum. Namus sözü olsun. Ne olursa olsun sonuna kadar götüreceğim” dedi.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.