TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Nennioğlu :Defterdarlık makamını, üyelerimize karşı daha duyarlı ve adil davranmaya davet ediyoruz

Memur-Sen Adana İl Temsilciliği yönetimi, Adana Defterdarlığı ve bağlı birimler tarafından Büro Memur Sen temsilcilerine mobbing uygulandığını ve sürgüne gönderildiğini öne sürdü.

Haber Giriş Tarihi: 02.07.2024 16:34
Haber Güncellenme Tarihi: 02.07.2024 16:34
Kaynak: SERHAT AKARSU
Nennioğlu :Defterdarlık makamını, üyelerimize karşı daha duyarlı ve adil davranmaya davet ediyoruz

Konuyla İlgili Adana Defterdarlığı önünde bir araya gelen Memur Sen Adana İl Temsilciliği ve   Büro Memur-Sen'e bağlı sendika üyeleri basın açıklaması yaptı. Açıklamada hazırlanan metni Memur-Sen  Adana İl Temsilcisi Bekir Nennioğlu okudu. Bekir Nennioğlu, Çukurova Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü'nde memur olarak görev yapan işyeri temsilcilerinin, mal müdürü tarafından sistematik bir şekilde mobbinge maruz bırakıldığını iddia etti.

“Çalışan memur hata yapabilir, ancak kasıt ve kamu zararı yoksa bu durum telafi edilebilir”

Yapılan bir hesap yanlışlığından ötürü bu durumun yaşandığını vurgulayan Nennioğlu, “Bu durum, son olayla birlikte çekilmez bir hal almıştır. Temsilcimiz, uzun yıllardır ödeme işlerini yapmaktadır ve bugüne kadar hiç kimseye haksızlık ve hukuksuzluk yapmamıştır. Çalışan memur hata yapabilir, ancak kasıt ve kamu zararı yoksa bu durum telafi edilebilir. Aksi halde, hata yapmamak için çalışmamak ve oturmak gerekir ki bu, devlet memuruna yakışmayan bir hareket olur. Kasıt olmadan yapılan bir hatadan dolayı işyeri temsilcimizin başka bir yere tayini çıkarılarak mobbingin en ağır şekli uygulanmıştır. Mal Müdürü tarafından makamından kovulmuş, bu duruma Adana Defterdarı da alet olmuştur” dedi.

“Yönetim kurulu üyelerimiz ve temsilcilerimiz, haksızlık karşısında dimdik duracaktır ve durmaya devam edecektir”

Bugün burada, hakkını savunan üyemizin ve temsilcimizin hakkını savunan Büro Memur-Sen Adana 1 No'lu Şube Başkanımıza, Defterdar tarafından saygı ve nezaket sınırlarını aşan  bir tavırla müdahale edildiğini öğrendiğini anlatan Nennioğlu,  “Adana Defterdarı, işyeri temsilcimizin tayininin Adana Valimiz tarafından yapıldığını ifade ederek valimizi bu işin içine dahil etmiştir.  4688 sayılı yasanın vermiş olduğu yetki ile hareket eden sendika başkanımızın sendikacılık yapması engellenmiştir. Hepinizin bildiği üzere, üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak anayasal güvenceye ve ILO sözleşmelerinde güvence altına alınmıştır. Tüm şube başkanlarımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve temsilcilerimiz, haksızlık karşısında dimdik duracaktır ve durmaya devam edecektir” diye konuştu.

Adana Defterdarı

“Bu olayların bir an önce son bulmasını ve temsilcimizin derhal görevine iade edilmesini istiyoruz”

Yapılan mobbing, saldırı ve sürgünlerin son ermesini isteyen Nennioğlu, “Bu olayların bir an önce son bulmasını ve temsilcimizin derhal görevine iade edilmesini istiyoruz. Her halükarda, hukuki mücadelemiz bu konuda sonuna kadar devam edecektir. Memur-Sen, her daim haksızlığa uğrayan çalışanların yanında olup, kamu çalışanlarının hak ve menfaatlerini sonuna kadar gözetecektir. Bu olayların bir daha yaşanmaması için defterdarlık makamını, üyelerimize karşı daha duyarlı ve adil davranmaya davet ediyoruz. Teşkilat olarak, adaletin ve hukukun yanında yer alacağız ve bu mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: SERHAT AKARSU

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.