TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni Şafak’tan Ümit Özdağ için "Vatana ihanetten hesap vereceksin" manşeti

Yeni Şafak gazetesi, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ı hedef alarak Ankara-Şam müzakereleriyle ilgili provokasyon iddialarını manşetine taşıdı.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 11:55
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 11:57
Kaynak: Haber Merkezi
Yeni Şafak’tan Ümit Özdağ için "Vatana ihanetten hesap vereceksin" manşeti

Yeni Şafak gazetesi bugünkü birinci sayfasında, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ için sert bir manşet attı. Gazete, Ankara-Şam arasında müzakere sinyallerinin verilmesinin ardından Türkiye genelinde artan Suriyeli göçmenlere yönelik saldırı olaylarının arkasında Özdağ'ın olduğunu iddia etti.

KARANLIK OYUNLAR VE İDDİALAR

Gazetenin haberine göre, Ümit Özdağ, Türkiye'de etkili olduğu iddia edilen karanlık güçlerin bir parçası olarak görülüyor. Özdağ'ın Suriye'de çözüm umutlarının yeşermesiyle birlikte müzakere sürecini sabote etmek ve çatışmayı yaymak için provokasyonlara giriştiği öne sürüldü.

Yeni Şafak’ın manşet haberinde şu ifadelere yer verildi:

“Karanlık mahfillerin Türkiye’deki etki ajanı Ümit Özdağ, Suriye’de ‘efendilerinin’ denklem dışı kalacağı bir çözüm umudu yeşerince yeniden sahneye çıktı. Göç sorununu çözmek ve Suriye’de terör devletinin kurulmasını engellemek için başlatılan Ankara-Şam diyaloğunu sabote etmeye girişen Özdağ, işaret fişeğini Kayseri’de ateşledi. Çatışmayı diğer illere de yaymak için tahrike devam eden Özdağ, karanlık oyunu deşifre olunca yine Atatürk’ün arkasına sığındı.

Türkiye 2011’den bu yana daha da derinleşen Suriye sorununu nihayete erdirmek için harekete geçti. Şam’daki Esed rejimine en üst düzeyde diyalog çağrısı yapan Ankara, ‘Göç sorununu birlikte çözelim, Suriye’de ABD eliyle kurulması planlanan terör devletine engel olalım’ mesajı verdi. Çağrıya Şam’dan da yeşil ışık gelince, Türkiye’deki etki ajanları harekete geçti.

İlk adım, Türkiye’yi Suriyelilerle karşı karşıya getirme tezgahı oldu. Taşeronluk ise yine Türkiye’deki her ırkçı saldırıda imzası bulunan Ümit Özdağ’a düştü. Sosyal medya hesabından Kayseri’deki Suriyelilere ait ev ve iş yerlerini tek tek hedef gösteren Özdağ, 30 Haziran akşamı bu adreslerin yakılıp yıkılmasını keyifle izledi. Suriye’ye de sıçrayan provokasyon yüzünden bölgede Türk Silahlı Kuvvetleri’ni hedef alan büyük bir provokasyonun eşiğinden dönüldü.

Etki ajanı Ümit Özdağ, Kayseri’deki derin provokasyonu ortaya çıkınca yine Atatürk’ün arkasına sığındı. Her zamanki seviyesiz üslubuyla, provokasyonu deşifre eden Yeni Şafak’ı hedef alan Özdağ, kendisinin Atatürk’ün askeri olduğu için hedef alındığı klişesine sığındı.”

ÜMİT ÖZDAĞ: "YENİ ŞAFAK'IN İDDİALARI AKLİ DENGEYİ YİTİRMİŞ GÖSTERİYOR"

Ümit Özdağ, sosyal medya hesabından Yeni Şafak gazetesinin manşetiyle ilgili olarak şu sözleri paylaştı:

“İngiliz Muhipler Derneği yayın organı Yeni Şafak olmayan akli dengesini de yitirmiş görünüyor. Ümit Özdağ, Türkiye-Suriye anlaşmasını sabote ediyormuş. Amacı Kürdistan’ın kurulmasını sağlamakmış. Allah bazılarına beyin yerine TEZEK vicdan yerine PİSLİK verince böyle oluyor. Ümit Özdağ ve Zafer Partisi yıllardır Türkiye-Suriye görüşmelerini savunuyor. Bölgede kurulmak istenen PKKistan’ın önünü kesmenin tek yolu bu diye yıllardır anlatıyoruz. O kadar çok anlattık ki bakın siz Yemi Şafakçılar beyin yerine kullandığınız TEZEK ile bile anladınız. Biz vatan hainlerinin kim olduğunu PKK ve FETÖ ile işbirliği sürecinde gördük şafakçı tosunlar.”

Kaynak: Haber Merkezi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.