TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karalar: Adana’nın bize teşekkür etmesi lazım

Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclisinin ilk oturumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Zeydan Karalar başkanlığındaki oturumda, çeşitli yönetmelik ve ücret tarifesi revizyonları oy çokluğuyla kabul edildi. Mecliste konuşan Karalar, "Biz ülkemizin herşeyi ile onur duyuyoruz. Biz hiçbir zaman utanç duyamayız. Biz olağanüstü 4 festival yapıyoruz. Dünya’nın 3 yerinden insanlar geliyor. Hepsi ile konuşuyoruz. Adana’nın çok daha güzelleştiğini, çok daha iyiye gittiğini söylüyorlar” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.07.2024 17:02
Haber Güncellenme Tarihi: 08.07.2024 17:40
Kaynak: İBRAHİM BAYSAL
Karalar: Adana’nın bize teşekkür etmesi lazım

Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclisinin ilk oturumuna Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar başkanlık yaptı. Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclisi belediyesinin içinde bulunan meclis salonunda yapıldı. Açılış yoklaması ve ek gündem maddelerinin gündeme alınmasının ardından gündem dışı konuşmalar gerçekleşti. İlk olarak söz alan MHP Grup Başkan Vekili Cemal Demirdağ, kentin sorunlarına dikkat çekti.

Demirdağ, “Vatandaşlarımızın tankerden su içmesi bizim hiç birimizin hoşumuza gitmiyor”

MHP Adana Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Cemal Demirdağ yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “5 Yıldan beri söylüyoruz. İklim değişikliğine bağlı, hava şartlarına bağlı susuzlukla ilgili çok rahatsızız. Geçen meclis üyelerimizden bir tanesi paylaşmış, ‘Yörüklere su ihtiyacı vardır’. Yanda tankerle kuyuya su dolduruyor. Bu zamanda, bu mevsimde, bu ayda hala tankerle şu taşıyoruz. Ben vatandaşlarımızdan rica ediyorum. Ağaç ve bahçe sulama işinden vazgeçsinler. Başkanım bu durum bize çok dokunuyor. Vatandaşlarımızın tankerden su içmesi bizim hiç birimizin hoşumuza gitmiyor.  Bir diğer konu da başkanım, mezarlığı geçince E-5 üzerindeki bir ova var. Bu köprü üzerinde korkuluklar. Bu korkuluklar 1974 yılında yapıldığından beri değişmemiş. Baktığımız zaman müthiş bir kirlilik, eskimiş, aradaki korkuluklar tamamen açılmış. Orada tam silen çocuklar, farklı şekilde bulunan insanlarımız bulunuyor. Bunların bile can güvenliği yok. Başkanım burayı çok acil şekilde tadilat yapılması lazım burayı düzeltelim.  Organize sanayi bölgesine bir görüşme yapmak için gitmiştim. Başkanım ben yine söylüyorum utanıyorum. Şehrimde E-5’ten uluslararası yoldan giderken utanıyorum. Misafirimi şehri gezdirmeye çalışıyorum. İncirlikten geçerken o göbeğe hiç baktınız mı? Başkanım orası çok kötü. Geçtik geldik hiçbir çalışma yok. Kaç defa buradan söyledik. Geldik keresteciler sitesine vallahi kendimden utandım. Keresteciler sitesinin karşısında aynı şekilde bir göbek darmadağın. Vatandaşın geçmesi için orta göbekten karşıdan karşıya geçmek için yaya yolu bu kadar kötü olmaz. Çok acil buralarla ilgili çalışma yapılmasını talep ediyorum.”

cemal demirdağ

Karalar, "8 Tane köprülü kavşağını E-5 e yapacağız"

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Cemal Demirdağ’ın  mecliste yaptığı konuşmaya cevap verirken şunları söyledi: “Orası senin iktidarının yeri. Karayollarına ait orası. Karayolları yapamıyor da sen mi yapıyorsun. 2 Dönem büyükşehir belediyesi meclis üyeliği yapan kardeşimizin, neresi belediyeye ait neresi karayollarına ait bunu bilmeden bizi eleştirmesi. Yoksa tatbiki bizi eleştireceksiniz. Yerine göre teşekkür ediyorsunuz. Ama mesela bir ara gezelim. SASA’nın berisinde incirliğe kadar yerler değişti. Sadece o köprüyü soruyorsunuz. Orda biz 8 tane köprülü kavşağını E-5 e yapacağız. Boşu boşuna masraf yapalım istemiyoruz. Biz sizi kurtarıyoruz. Teşekkür etmeniz lazım. 30 Yıl burayı idare ettiniz başladınız. Bir tane alt geçit yapmadınız. Ben 3 tane alt geçit yaptım. Adana’nın bize teşekkür etmesi lazım. Bu dönem inşallah 8 tane yapacağız" diyerek ifade etti.

Karalar, "Adana’nın çok daha güzelleştiğini, çok daha iyiye gittiğini söylüyorlar"

Karalar, "Biz ülkemizin herşeyi ile onur duyuyoruz. Biz hiçbir zaman utanç duyamayız. Biz olağanüstü 4 festival yapıyoruz. Dünya’nın 3 yerinden insanlar geliyor. Hepsi ile konuşuyoruz. Adana’nın çok daha güzelleştiğini, çok daha iyiye gittiğini söylüyorlar” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye meclisi

Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclisinin ilk oturumunda, Özel Dolmuş Minibüs Yönetmeliği’nin Geçici 4.maddesinin revizyonuna ait teklifi, Kadın Danışma Merkezi Kuruluş Görev ve İşleyiş Esasları Hakkında Yönetmelik’e ait teklifi, Özel halk otobüsleri ve servis plakalarının belirli bir süre dahilinde çalıştırılmasına ait teklifi,  İşletme ve İştirakler Dairesi Başkanlığının Yüreğir, Kozan, Ceyhan otogarlarında kullanılan 2024 Mali Yılı Ücret Tarifesi’nin revize edilmesine ait teklifi, Ulaşım Dairesi Başkanlığının kişiselleştirilmiş seyahat kartı ücret cetveline yönelik 2024 Mali Yılı Ücret Tarifesinin revize edilmesine ait teklifler oy çokluğu ile kabul edildi

Kaynak: İBRAHİM BAYSAL

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.