TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan: "Giderayak deliller karartılıyor: Hırsızlığa, yolsuzluğa müsaade etmeyeceğiz"

AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, sosyal medya üzerinden Hatay'da CHP 'nin seçim sonuçlarına itiraz etme sürecine dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, ''Asıl amaçları belediyede yıllardır süren hırsızlıkların, usulsüzlüklerin ve yolsuzlukların üzerini örtmek, giderayak deliller karartılıyor. Hırsızlığa, yolsuzluğa müsaade etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 04.04.2024 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 04.04.2024 13:36
Kaynak: SARE ALİYE AKÇAY
AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan: "Giderayak deliller karartılıyor: Hırsızlığa, yolsuzluğa müsaade etmeyeceğiz"

31 Mart Yerel Seçimlerinde Hatay'da CHP'nin adayı Lütfü Savaş'ın seçimi 2. sırada tamamlamasının ardından, CHP Heyeti itirazlarda bulunmuştu. 

Bugün İtibariyle  Ak Parti'den Mehmet Öntürk’ün Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı kesinleşti.

AK Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan ise sosyal medya üzerinden konuyla ilgili açıklamada bulundu. İşte detaylar;

"31 Mart Pazar günü yapılan seçimlerde Adayımız Sayın Mehmet Öntürk’ün seçimi kazandığı kesinleşmiştir. Bunun için Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet Öntürk’e mazbatasının verilmesi için bugün İl Seçim Kuruluna başvurumuzu yapıyoruz.''

-''Asıl amaçlarının belediyede yıllardır süren hırsızlıkların, usulsüzlüklerin ve yolsuzlukların üzerini örtmek''
 
''Ayrıca Hatay Büyükşehir Belediyesi yerleşkelerinden -daha sonra yapılacak incelemelerde ortaya çıkacak suçların delillerini karartmak için- bazı eşyaların, evrakların, dosyaların, bilgisayarların çalındığı, nakledildiği, içerikleriyle oynandığına ilişkin tarafımıza ulaşan bilgi, belge, fotoğraf vb dokümanları da içeren suç duyurumuzu bugün Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına yapıyoruz.
Genel başkanları ve adayları başta olmak üzere kaybettikleri seçimi hazmedemeyenlerin, kamuoyunu ve adli makamları yalan yanlış basın açıklamaları ve itirazlarla oyalayıp, asıl amaçlarının belediyede yıllardır süren hırsızlıkların, usulsüzlüklerin ve yolsuzlukların üzerini örtmek için zaman kazanmak olduğu ortaya çıkmıştır.''

-''Belediyede kurulu görgüsüz ve hunhar aile/kardeş/eş saltanatını bitireceğiz''
 
''Hemşerilerimiz müsterih olsunlar. Tek bir kuruş hırsızlığa ve yolsuzluğa müsaade etmeyeceğiz. Belediyede kurulu görgüsüz ve hunhar aile/kardeş/eş saltanatını bitireceğiz.
 
Hatay Büyükşehir Belediyesi’nde hizmete başladığımız gün ilk yapacağımız iş, belediyenin ve bağlı iştiraklerinin tüm iş ve işlemlerinin en detaylı şekilde Sayıştay denetimini talep etmek, tespit edilen her kuruş yolsuzluğun da adli makamlar önünde hesabını sormak olacaktır.
 
Hemşerilerimiz koparılan yaygaraların sebeplerini çok iyi bilmektedirler. İl başkanları “adayları kazanamazsa istifa edeceğini” söylediğini kamuoyuna unutturmak için, bazı Milletvekilleri de seçimi kaybeden belediye başkanıyla ikili ilişkileri dolayısıyla mecbur oldukları için diyet ödemektedirler.

Ne yaparlarsa yapsınlar kazanan tüm Hatay halkıdır, kazanan demokrasidir, kazanan Mehmet Öntürk’tür.
 
Bizlere oy veren, vermeyen tüm kardeşlerimizin hukuku bize emanettir.
 
Kimsenin sandıktan çıkan irademizi çalmasına da belediyenin mallarını çalmasına da vaktimizi çalmasına da müsaade etmeyeceğiz."

Kaynak: SARE ALİYE AKÇAY

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.